Slůňátko ze stáda kvůli nemoci vyloučili, a tak zůstalo na světě samo. Pak se však objevil čtyřnohý přítel, který všechno změnil

Někdy mohou některá zvířata zůstat na světě úplně sama. Podobným případem je i toto malé slůně, které naštěstí objevilo přátelství u jiného zvířecího tvora.

Slon i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Veliká spousta zvířat v přírodě žije ve smečce či stádu. Například u slonů se málokdy stává, aby matka své mládě jen tak opustila. Jinak tomu bohužel bývá, když slůně onemocní nebo se nějakým způsobem nehodí do jejich rodiny. Přesně to je případ i tohoto mláděte, které zůstalo na světě úplně samo. Naštěstí však nedošlo k nejhoršímu a malý slon si získal přátelství jiného čtyřnohého tvora, což nikdo neočekával. Paradoxně právě toto setkání změnilo mláděti celý jeho dosavadní život k nepoznání.

Matka opustila mládě

Sloni jsou nejen vysoce inteligentní zvířata, ale dokážou také mezi sebou velmi dobře soucítit. Proto je tedy velice nepravděpodobné, že by sloní matka své malé slůně opustila. Aby se tak stalo, musí k tomu mít nějaký velmi dobrý důvod, jímž častokrát bývá například nějaká nemoc. Přesně to se stalo jednomu malému slůněti jménem Ellie, které jeho stádo opustilo i s jeho matkou. Důvodem bylo chronické sloní onemocnění, jež bylo překážkou pro to, aby mládě mohlo dále pokračovat svou cestou s ostatními.

Slůně dostalo péči

Naštěstí nedošlo k tomu nejhoršímu možnému scénáři a malé sloní mládě se dostalo do zvířecího sirotčince v jižní Africe. Tento útulek slouží především pro nosorožce, které se lidé snaží zachránit před pytláky. Ellie však měla štěstí, neboť se v tomto zařízení umějí lidé postarat také o spoustu dalších zvířat, a to včetně slonů. I když tedy slůně mělo původně velmi malou šanci na to, že přežije, dostalo maximální péči, kterou mu lidé v útulku mohli věnovat. Největším problémem mláděte byla infekce způsobená pupeční kýlou.

Nastala další komplikace

Infekce dala Ellie pořádně zabrat, ale nebyl to jediný problém, který pracovníci útulku museli řešit. U slůněte se totiž projevila také alergie na mléko, čímž se jeho dokrmování výrazně komplikovalo. Naštěstí se lidem v sirotčinci povedlo vymyslet alternativu z jiných surovin, aby tak Ellie mohla nadále přijímat důležité živiny. Vše šlo velmi pomalu a trvalo to velmi dlouho, ale postupně slůně začalo nabírat na síle a také mít více energie. Nadále však Ellie nebyla ani zdaleka na konci své trnité cesty životem.

Ellie zkusili vrátit do přírody

Jakmile sloní mládě nabralo dostatek sil, měli pracovníci zvířecího útulku další cíl. Tím byla Ellienina socializace s ostatními slony. To zabralo velikou spoustu času a veliký počet pokusů o to, aby ji stádo slonů přijalo. To se však nepodařilo podle představ, a tak slůně získalo nový domov v sirotčinci. Jelikož jsou ale sloni velmi společenská zvířata, malé Ellie přítomnost ostatních slonů velice scházela. To se projevovalo i na její povaze a chování, protože byla velikou část času smutná a skleslá.

Našla nového kamaráda

Jednoho dne se však do útulku dostal také bývalý služební pes. V tu dobu to bylo nejnovější zvíře, které se do tohoto zařízení dostalo. Prakticky od prvního okamžiku se však začal s Ellie přátelit. Najednou bylo slůně plné elánu a radosti. Pracovníkům útulku to udělalo velikou radost, i když si nebyli jistí, zda toto přátelství dokáže nahradit plnohodnotné sloní stádo. Prozatím to však vypadá, že radost Ellie vydrží a skotačení s novým psím přítelem jí dává důležitou náplň do jejího sloního života.

Jaká další nezvyklá zvířecí přátelství jste viděli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články