Dívka s Downovým syndromem se stala slavnou modelkou. Je jasným důkazem toho, že všechno jde, když se chce

Je živoucí ukázkou toho, že si své sny může splnit každý. Stala se tváří značky, která prodává sportovní oblečení pro ženy.

Dívka s downovým syndromem i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý člověk má své sny. Své touhy a cíle, jichž by rád dosáhl. K tomu je však třeba určitá motivace. Jde o stěžejní element, který vás neustále pohání kupředu. Když uvážíte třeba zisk vysokoškolského vzdělání. Někoho motivuje vyšší platové ohodnocení, jiného uznání společnosti a dalšího prostá vášeň pro daný obor.

Triploidie jednadvacet

Tuto slečnu však pohání něco úplně jiného. A to její odlišnost od ostatních. Madeline Stuart totiž trpí Downovým syndromem. Jde o typ chromozomové mutace. Nemocný člověk má o jeden chromozom navíc. Odborně nazvaná triploidie jedna dvacet s sebou nese charakteristické odlišnosti, proto není těžké postiženého člověka předběžně odhalit.

Pacienti s Downovým syndromem jsou obvykle menšího vzrůstu. Je pro ně typické, že mají kulatý tvar obličeje a oči umístěné dál od sebe. Kromě toho mívají větší jazyk. Madeline se navzdory svému onemocnění rozhodla, že prorazí ve světě modelingu. Svou první modelingovou smlouvu získala ve spolupráci se společností Manifesta. Získala tak velkou příležitost k úspěchu.

Sportovní oblečení

Manifesta je americká značka, která prodává dámské sportovní oblečení. Má však speciální zaměření, chce, aby bylo zboží kompatibilní pro těla všech tvarů a velikostí. Jednoduše aby kousky sedly všem zákaznicím. Madeline se stala tváří této společnosti, přestože je tak odlišná. Vytváří tak dokonalý celek s jasným vzkazem celé kampaně.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Madeline Stuart (@madelinesmodelling_)

Odlišnosti jsou prostředkem, které nás dělají výjimečnými. Madeline má u sebe také jednu velkou podporovatelku a pomocnici. Tou je její maminka. Podporovala ji a pomohla jí překonat všechny nástrahy, které se objevily na cestě za jejím snem. Když se chce, tak jde jednoduše všechno. Výmluvy si nevytváříte pro své okolí, ale především pro sebe.

Co víte o Downově syndromu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články