Odstrašující případ nebezpečné jízdy 17-leté dívky

Mladá dívka zemřela v Americe při dopravní nehodě. Podle prvotních závěrů to vypadá, že viníkem je právě ona, která se v autě nevěnovala řízení.

i Zdroj fotografie: YouTube.com
                   

Policisté byli zděšení, když se poté podívali do vraku auta, kde dívka zemřela. 22. února roku 2018 jela mladičká Camryn Callawayová z práce domů autem. Milovala jízdu automobilem, ale neměla ještě dostatek zkušeností, aby si mohla dovolit řídit a zároveň dělat jiné věci.

iZdroj fotografie: YouTube.com
Camryn se svou maminkou

Za svou nerozvážnost zaplatila životem 

Myslela si totiž, že řídit auto je nejjednodušší věc na světě. Stačilo ale málo a za svou lehkomyslnost zaplatila životem. Kolem 22. hodin večer se Camryn vracela domů, když nabourala přímo do přívěsu traktoru. Z jejího auta zůstal jen vrak, jak můžete vidět na fotografii. Dívka bohužel zemřela na místě. 

Podle policie si mladá dívka nevšimla, že se k traktoru blíží, protože byla zaneprázdněna posílám textové zprávy na mobilu. Její matka ji přitom neustále připomínala, aby telefon za jízdy nepoužívala. Jediná SMS zpráva vás totiž může stát život. 

iZdroj fotografie: YouTube.com
Nehoda měla tragickou dohru

Jasně hovoří statistiky ze Spojených států amerických – 43 % řidičů za jízdy používá mobilní telefon. Jedná z největších telekomunikačních společností v USA uvedla jednoduchý závěr ze svého výzkumu – pokud za jízdy používáte mobilní telefon, je riziko nehody vyšší až 23násobně. 

V České republice je odstrašujícím případem nebezpečná jízda dvou dívek

V červenci roku 2017 se na sociální sítě dostalo video, na kterém jsou vidět dvě dívky, jedoucí v autě. Spolujezdkyně jízdu vysílala živě. Tato jízda ale skončila tragédií, protože řidička dostala smyk, vyjela ze svého pruhu a narazila do protihlukové stěny. Sama řidička zemřela, její kamarádka skončila v nemocnici.

Psaní textových zpráv za jízdy se podle BESIPu rovná 0,8 promile alkoholu v krvi. Každý rok BESIP varuje před podobnými scénáři, protože hlavně mladí lidé, kteří mají čerstvý řidičský průkaz, si myslí, že mohou jezdit rychle a zároveň ještě telefonovat nebo psát textovky. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články