Způsob, jakým se vedoucí v obchodě zachoval k zanedbané zákaznici bere dech. Po této události šla domů se slzami v očích

Když se na prodejně sešla ona, on a unavená matka se dvěma dětmi, tak se teprve ukázalo, kdo má srdce na pravém místě.

Pokladna v supermarketu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Za maskou běžných lidí, které dennodenně potkáváme, se může skrývat víc, než je na první pohled zřejmé. Zářným příkladem je příběh prodavačky Martiny P. z Hradce, která se jej rozhodla sdílet se zbytkem národa. Dovedla ji k tomu fascinující zjištění o jejím nadřízeném, který vykonává funkci vedoucího prodejny obchodního řetězce, kde Martina ve všední dny pracuje.

Nevyspalá a vyděšená matka

Když pracovala v obchodě prvních sedm měsíců, tak do prodejny zavítala matka se dvěma dětmi. Od pohledu bylo znát, že něco není v pořádku. Žena měla znatelné kruhy pod očima a její vzhled vypovídal o tom, že je nevyspalá a vyděšená. Paní Martiny se zeptala, zda by jí mohla zavolat vedoucího. Ta na nic nečekala a pro vysokého muže s tvrdým výrazem v obličeji došla.

Žena se s ním dala do řeči. Prozradila mu, že utekla od svého manžela, který ji fyzicky napadal a přestěhovala se s pomocí přátel a rodiny na jiné místo. Bohužel jí však nezbyly finance na potraviny. O podobném příběhu jsme psali na webu Dámský Deník. Vedoucí odpověděl, aby naplnila nákupní košík vším, co potřebuje, a přišla s ním k pokladně. Jakmile se tak stalo, celý nákup zaplatil svou kreditní kartou.

Pomoc obětem násilí

Následně paní Martinu poprosil, aby ženě pomohla se zabalením potravin a předala jí od něj také dopis. Zmíněné psaní si otevřela hned na parkovišti. Obsah dopisu jí vehnal slzy do očí. Paní Martina neodolala a zeptala se ženy, co v psaní stojí. Vedoucí prodejny ženě napsal, že jej mrzí, v jaké se nachází situaci. Kromě toho jí nabídl pracovní místo na pokladně. Asi nikoho nepřekvapí, že o pár týdnů později na místo opravdu nastoupila.

Domácí násilí iZdroj fotografie: Freepik

V České republice se problematikou domácího násilí zabývá stránka DomácíNásilí. Ta uvádí, že je ucelený systém pomoci osobám ohroženým domácím násilím založen na spolupráci několika orgánů. A to konkrétně Policie ČR, civilních soudů, sociálních služeb a orgánů sociálně právní ochrany dětí. Policie ČR může násilnou osobu vykázat ze společného obydlí až na deset dní.

Ženám, které se staly obětmi tohoto trestného činu, poskytuje komplexní pomoc nezisková organizace ROSA. Zajišťuje odborné poradenství, krizovou intervenci, sociálně terapeutické a sociálně právní poradenství. V neposlední řadě pomáhá organizace ženám s vytvořením bezpečnostního plánu a poskytnutím utajovaného azylové bydlení, což hraje z pochopitelných důvodů velkou roli.

Jak byste pomohli oběti domácího násilí vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články