Obrovská ztráta pro filmový svět: V 95 letech zemřela herečka, kterou miloval celý národ

Původně pracovala jako zubní asistentka a tíhla k módě. Svou uměleckou kariéru ale pořádně rozjela v zábavné televizní show, kde si půvabnou krásku publikum okamžitě zamilovalo.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Filmový svět truchlí, protože přišel o jednu z legend. Ve věku 95 let zemřela herečka a modelka Roxanne Rosedaleová, která si zahrála i po boku ikonické Marilyn Monroeové ve snímku Slaměný vdovec. Poslední roky života trávila v domově důchodců v rodném městě Minneapolis v americkém státě Minnesota. Smutnou zprávu potvrdila webu TheHollywoodReporter dcera zesnulé umělkyně Ann Roddyová.

Půvabná kráska rychle okouzlila diváky

Budoucí televizní hvězda se narodila v roce 1929 jako Dolores Evelyn Rosedaleová. Pracovala jako zubní asistentka, navštěvovala kurzy módního návrhářství na Minnesotské škole výtvarných umění a v roce 1947 se zúčastnila soutěže Miss Minnesota, kde skončila druhá. Koncem roku 1949 odjela do New Yorku, podepsala smlouvu s modelingovou agenturou Harryho Conovera a rychle si našla práci.

růže na hrobě

Do nebe odešla herečka z kultovního seriálu. Patřil mezi nejlepší komediální pořady v Česku

V té době si také změnila jméno na Roxanne, protože se jí prý její vlastní nelíbilo. Obrovskou popularitu přineslo zesnulé umělkyni účinkování v televizní show Beat the Clock vysílané na stanici CBS. Uváděla soutěžící, kteří museli ve stanoveném čase splnit nějaký úkol. Půvabná kráska si velmi rychle získala srdce diváků a začaly se jí hrnout nabídky. Dostala se na titulní stránky časopisů Life, Look a mnoha dalších.

Zahrála si i na proslulé Broadwayi

První role přišla v roce 1952. Podle webu NationalWorld si Rosedaleová zahrála v dramatickém seriálu Casey, Crime Photographer po boku herce Richarda Carlylea. Pak se objevila v populární romantické komedii s Marylin Monroeovou Slaměný vdovec. V roce 1956 si zahrála v dramatu Mladí nepláčou se Salem Mineem a Jamesem Whitmorem. Na Broadwayi se objevila v roli prostitutky v dramatu A Hatful of Rain.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Classic Actresses 💎💄 (@classicactress)

Zesnulá umělkyně se vdala v roce 1954 za Thomase Roddyho a následující rok se páru narodila dcera Ann. Později k ní přibyli ještě další čtyři sourozenci. Podle webu TheNewYorkTimes nakonec Rosedaleová pověsila herectví na hřebík a nadále se věnovala jen modelingu, komentování módních přehlídek, navrhování oblečení a provozovala také módní butik v Minneapolis. V roce 1979 se rozvedla a o dva roky později se znovu vdala za Stanleyho Shanedlinga, který zemřel v roce 1997.

Jaké staré hollywoodské filmy máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články