Do nebe odešla herečka z kultovního seriálu. Patřil mezi nejlepší komediální pořady v Česku

Letos odešla do hereckého nebe další hvězda oblíbeného seriálu M*A*S*H. Zdravotní sestra Able podlehla komplikacím spojeným s mrtvicí.

růže na hrobě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Judy Farrell ztvárnila v seriálu krásnou blonďatou zdravotní sestru Able. Kultovní seriál M*A*S*H si získal řady fanoušků po celém světě. I u nás se těšil velké oblibě. Natáčení probíhalo v 70. letech minulého století, a tak jsme v posledních letech svědky toho, jak představitelé nezapomenutelných rolí opouští tento svět. Judy Farrell také patřila k oblíbeným postavám.

Vzala si představitele BJ Hunnicutta

Judy Farrell se narodila 11. 5. 1938 v Quapaw v americké Oklahomě. Divadlo vystudovala na Oklahomské státní univerzitě, kde se v roce 1961 seznámila s hercem Mikem Farrellem, kterého si o dva roky později vzala. S představitelem BJ Hunnicutta měla dvě děti, Mikea a Erin. V 80. letech se rozvedli a Judy se později provdala za Joa Bratchera.

Jejich vazby však v budoucnu zůstaly pevné a oba i s novými partnery fungovali jako široká rodina. „My všichni, tedy nás šest včetně našich dětí Michaela a Erin, jsme v průběhu let nadále rostli, rozvíjeli se a milovali se. Všichni čtyři rodiče podporovali růst dětí, společně jsme oslavovali jejich pokrok ve škole až do dospělého života a volby povolání,“ napsal Mike Farrell po smrti své první ženy.

Mrtvici dostala na basketbalovém zápase vnučky

„Netřeba říkat, že nic z toho by nebylo možné, kdyby nebylo Judyiny oddanosti našim dětem a její vřelosti, inteligence a láskyplné štědrosti ducha,“ dodal. I v době, kdy ji postihla mrtvice, byla rodina pohromadě. Všichni společně fandili jejich vnučce na basketbalovém zápase. Judy byla převezena do nemocnice, kde o týden později zemřela ve věku 84 let.

Judy se poprvé objevila v seriálu M*A*S*H v roce 1976, během páté sezóny. Vystupovala po boku tehdejšího manžela, představitele BJ Hunnicutta, a s dalšími hvězdami – Alanem Aldou (Hawkeye Piercem), Jamiem Farrem (Klinger), Garym Burghoffem (desátník Radar), Lorettou Swit (major Houlihanová) a dalšími. Do roku 1983, kdy bylo natáčení ukončeno, se objevila ještě v dalších sedmi epizodách.

Stala se tak další hvězdou tohoto kultovního seriálu, která nás opustila. V roce 2018 zemřel Ogden Stiers, představitel nerudného majora Winchstera. O dva roky dříve také odešel představitel Johna McIntyrea alias Trappera, Wayne Rogers, i představitel otce Johna Mulcahyho, William Christopher. Oblíbený seriál i jeho hlavní protagonisté však zůstanou navždy v srdcích všech fanoušků.

Jak vzpomínáte na tento kultovní seriál?

Zdroj: Ew
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články