Porodila nádherné děťátko. Když poprvé otevřelo ústa, všichni byli v šoku

Sladká holčička Ella-Rose způsobila v nemocnici, kde se narodila, doslova poprask. Ošetřující lékař se s takovým výjimečným jevem ještě nesetkal.

miminko dudlík i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Samantha Lines a jej partner Jason Doombs se dlouhou dobu pokoušeli počít děťátko. Když se jim to konečně podařilo a Samantha zjistila, že je těhotná, zaplavila je vlna štěstí. O devět měsíců později se jim narodila překrásná holčička, která dostala jméno Ella-Rose. Když jí uviděla porodní asistentka, řekla, že miminko je výjimečné. Až když Samantha uviděla, jak holčička otevírá pusinku, pochopila, co tím myslela.

Zub při narození měla i slavná císařovna

Holčička se totiž narodila s dvěma spodními zuby v ústech! Pro všechny zúčastněné to bylo naprosto něco nečekaného. Výskyt tzv. natálních zubů, které jsou u dítěte prořezány již v okamžiku narození, je poměrně vzácný. Uvádí se přibližně jeden případ na 2000-3000 porodů. Literatura uvádí, že s podobně unikátním jevem se narodila také rakouská císařovna Alžběta Bavorská, zvaná Sisi, leč ta v ústech při narození měla zub „pouze“ jeden. Tento neobvyklý úkaz byl ve své době považován za symbol šťastného života.

Kdo najde první zub…

Nález prvního zoubku u dítěte bývá považován za velkou událost v životě rodiny. Bývá to obvykle maminka nebo tatínek, kdo první zoubek objeví. Jedna zvyklost dokonce uvádí, že kdo nalezne zoubek jako první, má dostat na šaty. První zub bývá nejčastěji prořezáván okolo 6. měsíce věku, najdou se však i děti, které v 1. roce mají stále ještě bezzubý úsměv. Rodiče Elly-Rose však byli o toto napjaté hledání ochuzeni, protože na zoubek v ústech Elly-Rose narazili hned po narození, a dokonce na dva na jednou.

první zub iZdroj fotografie: Pixabay

Kojení nebylo bezbolestné

Etiologie natálních zubů není známá, ale že se jedná o naprosto výjimečnou situaci, potvrdil také lékař Elly-Rose, který uvedl, že se s podobným případem ve své praxi ještě nesetkal. „Všichni velmi obdivovali zuby Elly-Rose, ani jsem si neuvědomila, jak vzácný je to případ,“ uvádí Samantha. Výskyt zubů od narození se však ukázal jako lehce problematický při kojení. Samantha se toho poměrně dost obávala: „Z počátku ty malé zuby způsobovaly určité nepohodlí, ale matky si musí na bolest zvyknout,“ uzavírá. Malá Ella-Rose byla tak od narození dokrmována i umělým mlékem.

Kdy u vás rodiče našli první zub?

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Zobrazit další články