Lékaři na porodním sále zaznamenali velmi vzácný případ. Dívka se narodila s ocáskem

Na světě je možné vidět spoustu abnormalit. Jednu takovou, která je celosvětově známá jen ve 200 případech, zaznamenali lékaři na porodním sále.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Vzácná onemocnění jsou převážně vrozené nemoci s velmi nízkým výskytem v populaci. Projevují se nejčastěji brzy po narození a postihují 4–5 procent novorozenců. Asi 80 procent vzácných případů onemocnění má genetický původ. Mají velký vliv na kvalitu života a sociální začlenění pacienta, některé mohou ohrožovat i jeho život. V případě malé novorozené dívenky je její vzácné onemocnění popsáno pouze ve 200 případech na světě, takže se jedná o extrémně ojedinělý případ.

Dítě s ocasem

Tento porod se zapsal tučnými velkými písmeny do historie nemocnice v mexickém Nuevo Leon. V tomto zařízení se totiž narodilo velmi zvláštní dítě. Po císařském řezu si lékaři všimli, že holčička má ocásek. Případu se okamžitě chopila zahraniční média a doktoři také o tomto ojedinělém případu informovali v časopise Journal of Pediatric Case Reports. Těhotenství přitom probíhalo bez komplikací a na ultrazvuku nebylo vidět nic neobvyklého.

Dívčin ocas byl 5,7 cm dlouhý. Byl měkký, špičatý, pokrytý kůží. Dalo se s ním pasivně pohybovat bez jakékoli bolesti, ale nevykazoval spontánní pohyb. Lékaři ho všelijak zkoumali a zjistili, že když do něj píchli jehlou, tak dítě začalo plakat, takže v něm muselo mít nějaký cit. Během dvou měsíců po porodu narostl ocásek o dalších osm milimetrů. Poté byl chirurgicky odstraněn v lokální anestezii. Operace naštěstí proběhla bez komplikací a maličká pacientka byla propuštěna domů ještě týž den.

A baby born with tail.

Zveřejnil(a) South Sudan Exposed dne Pondělí 16. května 2022

Evoluce

Podobný případ byl hlášen v Číně před sedmi lety, přičemž snímek malého dítěte lze stále najít na internetu. Jinak jsou záznamy o této abnormalitě staré a nyní již těžko dohledatelné. Jedná se opravdu o vzácný a ojedinělý jev. Díky dnešní lékařské péči již ale snadno a rychle řešitelný. Dle vědců měli naši dávní předkové ocasy. V důsledku evoluce jsme je však zhruba před 20 miliony let ztratili, když se lidská rasa oddělila od opic.

Nyní se má malá mexická dívenka čile k světu a její ocasek je již nenávratně pryč. Nyní může vyrůstat bez jakýchkoli zdravotních komplikací spojených s její vrozenou vadou. Pokud jí o tom někdy rodiče řeknou, to už záleží čistě na nich. Každopádně se jednalo o raritu, která se rozhodně nevidí každý den.

Co říkáte na tento vzácný případ?

Zdroj: Vilagunk
Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články