Kvůli zdravotním potížím byla na cestě k uspání. Na poslední chvíli se ale objevil anděl, který vše změnil

Fenka čekala v útulku na svou smrt. Když se objevila ona, tak se vše změnilo. Z hromádky neštěstí se stal pes plný radosti a energie.

hnědý opuštěný pejsek na cestě i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Když dojde na otázku péče o nemocné a přestárlé mazlíčky, tak je občas snazší je nechat tzv. uspat. Měla jsem králíčka, u kterého byl zjištěn výskyt ledvinových kamenů. Paní veterinářka řekla, že může zkusit operativní zákrok, u kterého však byla padesátiprocentní šance na neúspěch. Nechtěla jsem, aby něco takového podstupoval, ani se trápil dál. Eutanazie byla konečné, i když pro mě velmi bolestné řešení.

Byla hubená a křehká

Bohužel se však k těmto umělým uspáním přistupuje i u zvířat, kde nejsou žádné relevantní důvody, proč takový krok provést. Stejně tak tomu bylo u fenky jménem Clementine. Clementine byla hubená a křehká psí dáma, která se potýkala s mnoha zdravotními problémy. Ty odrazovaly případné adoptivní páníčky od toho, aby se jí ujali, jak popisuje web PledgeTimes.

Pejsek cítil, že o něj není zájem. Tomu odpovídalo také vizuální chování fenky. Neustále měla hlavu svěšenou k zemi a nereagovala na žádné podněty. Jelikož o ni delší dobu nikdo neprojevil zájem, útulek se rozhodl, že zvíře bude muset být utraceno. O situaci v České republice se rozepsala stránka Krmení.cz. Zaprvé se objevuje neochota obcí se postarat o opuštěná zvířata. Přitom je tato povinnost zakotvena legislativně.

Problematika útulků

Úřady nechtějí vynakládat finanční prostředky pro péči o nalezence. Každý pes stojí útulek zhruba sto padesát korun denně. V neposlední řadě zde figuruje nedostatečná kapacita těchto zařízení a také problém s personálním zajištěním. Útulků je jednoduše málo a práce v nich vyžaduje určitý cit, ale zároveň také psychickou odolnost. Avšak zpět ke Clementine, jejíž případ zaznamenala žena jménem Chelsea Elizabeth Cossairtová.

Pes iZdroj fotografie: Pixabay

Chelsea si Clementine na první pohled zamilovala a rozhodla se pro její adopci. O podobně šťastném konci jsme psali na našem webu DámskýDeník.cz. Clementine se tak vyhnula rozsudku smrti a v novém domově se z ní stal úplně jiný pes. Získala nové sourozence v podobě dvou dalších pejsků, jak informuje web TheDodo. Najednou jako by dostala novou chuť do života. Svým novým páníčkům dělá velkou radost Na její proměnu se můžete podívat na videu z YouTube kanálu I Heart Animal.

Kolik se ve vašem okolí nachází útulků?

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články