Žena skutečnou hrdinkou: Když viděla kočárek s dítětem v ledové řece, neváhala ani vteřinu

Američanka zachránila život dítěti, které jeho rodiče i s kočárkem nechali unášet proudem městské řeky.

Městská říčka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Těžké životní situace dokáží dohnat rodiče k zoufalým činům. A to dokonce takovým, kdy své děti ohrozí na jejich zdraví. Takoví rodiče mohou být například samoživitelé, jejichž tíživá situace je již dále neúnosná. Maminky trpí poporodními depresemi, nemají dostatek finančních prostředků, zažívají vlnu nepochopení ze strany svého okolí a partnera.

Ranní procházka

To vše může stát za motivy zoufalých pokusů o zbavení se vlastního dítěte. Jeden takový zachytila žena ve středních letech, která se díky své pohotové reakci stala hrdinkou. Paní Pococková ze Spojených států amerických je sportovně založenou ženou. Snaží se o zdravý životní styl, a tak je součástí její ranní rutiny také krátká procházka po okolí jejího bydliště.

Zrovna procházela kolem městské říčky. Obvykle poslouchá za chůze jeden ze svých oblíbených podcastů. Vnímala tedy pouze vizuálně. V protékající vodě zaznamenala nezvyklý předmět, který upoutal její pozornost. Nedokázala říct, o co se jedná, a tak přišla blíže ke břehu toku. Tajemným předmětem byl dětský kočárek. Paní Pocockovou však vyděsil fakt, že v něm bylo dítě.

Podchlazená holčička

Dítě si nemohlo uvědomovat, v jak nebezpečné situaci se nachází. Žena neváhala a okamžitě se vrhla do ledové vody, aby zachránila malého člověka předtím, než jej odnese proud mnohem dál. To se jí naštěstí povedlo, i když jí teplota vody způsobila určitý šok. Po vytažení kočárku s dítětem na břeh kontaktovala rychlou záchrannou službu, která okamžitě přijela na místo.

Dětský kočárek iZdroj fotografie: Depositphotos

Po zajištění místa celého incidentu a převozu podchlazeného dítěte do nemocnice bylo zjištěno, že jde o dvouletou holčičku. Malá slečna již ztrácela barvu a nevykazovala známky života. Žena jí do příjezdu záchranářů zkoušela resuscitovat. Díky její pozornosti a záchraně je holčička naživu a nehodu přežije skoro bez následků. O totožnosti rodičů nebylo zatím nic zjištěno.

Co byste dělali na ženině místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články