Nesmělý muž s koktavkou odzbrojil celý sál talentové soutěže. Takový hlas by mu mohli závidět i profesionální zpěváci

Mladík nervózně předstoupil před porotu talentové soutěže. Po minutě zpěvu ho však porotce v jeho vystoupení zastavil. Nelíbilo se mu to.

muž na pódiu i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Ukrojil si docela velké sousto. Opera totiž vyžaduje silný hlas, trénink a talent. Tento mladík byl přesvědčený, že může zaujmout porotu talentové soutěže. Jeho první vystoupení však zpočátku neprobíhalo podle jeho představ. Obávaný porotce ho nejprve rozhodil osobní otázkou, která se ho dotkla, a pak měl ještě připomínky k jeho výkonu. Navzdory tomu však odešel jako vítěz.

Porotce ho vyvedl z míry ještě před vystoupením

Gruffydd Roberts, 22letý mladík, pochází z malé vesničky na ostrově Anglesey ve Walesu. Přihlásil se do známé talentové soutěže Británie má talent, protože věřil, že má co ukázat. První představení před porotou se však začalo kazit. Byl velmi nervózní, ale zpočátku zapředl s porotou příjemnou konverzaci, ve které mimo jiné zmínil, že žije se svojí babičkou.

Tato informace zaujala obávaného porotce Simona Cowella a zajímalo ho, proč nebydlí se svými rodiči. Zdálo se, že touto otázkou píchnul do vosího hnízda. Gruffydd začal koktavě vysvětlovat situaci, ale nakonec to vzdal a řekl, že je pro něj těžké o tom mluvit. Porotci mu tedy popřáli hodně štěstí a ještě o poznání nervóznější mladík musel podat dobrý výkon.

Už při prvních tónech bylo jasné, že jeho žánrem je opera. A každý mohl slyšet, že vůbec nezpívá špatně. Přesto se Simonu Cowellovi něco nelíbilo. Celé představení zastavil zvednutím ruky: „Gruffydde, chci ti něco říct, protože jsi velmi nervózní. Bylo to pro mě velmi studené a mechanické. Cítím, že máš na víc, a chci, aby ses na chvíli uvolnil.“

muž zpívá iZdroj fotografie: Freepik

Napodruhé to bylo mnohem lepší

Pak poprosil, ať pustí druhou píseň, kterou má Gruffydd připravenou. Ten se snaží zatím na pódiu vydýchat a nervozitu ze sebe setřást. V publiku ho mohutně povzbuzuje skupina jeho přátel a rodina, již ho přijeli podpořit. A pak to začne. Proslulá Nessun Dorma, kterou v podání Lucciana Pavarottiho, zná každý hudební fanoušek. Může se mu Gruffydd vůbec přiblížit?

Jako by tu najednou stál úplně někdo jiný. Publikum žasne a po pár tónech je jasné, že tento muž má nesporný hudební talent. Předvede bezchybný výkon a diváci jásají a odměňují ho ovacemi ve stoje. Ani porotci nezůstanou pozadu a vstávají ze svých křesel. Gruffydd je nadšený z této odezvy a je to na něm vidět. To ale ještě neví, co udělá jedna z porotkyň.

Amanda Holden totiž stiskne zlatý bzučák. A to znamená jedinou věc, Gruffydd postupuje rovnou do finálových kol. Nadšení jeho i jeho příznivců nebere konce. Toto opravdu nikdo nečekal. Gruffydd v tomto ročníku zanechal nesmazatelnou stopu, přestože celou soutěž nakonec nevyhrál, neměl k vítězství daleko. V současnosti se stále věnuje zpěvu, vydal své první album a pořádá koncerty. Vy se nyní můžete podívat na jeho vůbec první vystoupení v životě před plným sálem.

Jak se vám líbí hlas tohoto nervózního mladíka?

Zdroj: InfoPast
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články