Chlapeček s autismem má neuvěřitelný talent: Už po prvním poslechu je jisté, že dostal od boha andělský hlas

Teprve desetiletý chlapec předvedl svůj talent v oblíbené soutěži. Přesto, že jeho život není úplně snadný, dokázal, že ho nic nemůže zastavit, pokud se jedná o jeho vášeň ke zpěvu.

malý chlapec zpívá i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Představit se před sálem plným cizích lidí a přísnou porotou, nejspíš znervózní každého a obzvláště děti. Malý Calum se však této výzvy nezalekl a rozhodl se, že všem předvede svůj pěvecký talent. Přesto, že trpí autismem a má velké potíže navazovat přátelské vztahy, na pódiu se choval jako skutečný profesionál. Až po dozpívání písně jej přemohly emoce a on se rozplakal.

Doufá, že soutěž vyhraje

Desetiletý Calum Courtney žije se svými rodiči a mladším bratrem v anglickém Essexu. Ke zpěvu má tato rodina velmi blízko, protože Calumova maminka zpívala v muzikálech. Když mu bylo šest let, rozhodl se, že se také začne věnovat zpěvu. Ovšem jenom v soukromí. Nikdy nechodil na žádnou průpravu a svůj hlas trénoval jenom ve svém dětském pokojíčku.

Z tohoto pohledu je až neuvěřitelné, jak bezchybně a krásně zpívá. Když předstoupil před obávanou porotu, nezdálo se že je nervózní a sám to také porotcům potvrdil. Do soutěže ho přišla podpořit celá široká rodina. Rodiče i mladší bratr sledovali Caluma ze zákulisí. Když se ho jeden z porotců zeptal, zda si myslí, že by mohl tuto soutěž vyhrát, řekl, že v to doufá.

Všichni tak byli zvědaví, co tento sympatický chlapec předvede. Už po zaznění prvních tónů bylo jasné, že má skutečný hudební dar. Jeho hlas je tak jemný a přitom zazpívá bezchybně každý tón. Zvolil si jazzovou píseň, ve které mohl předvést mnoho poloh svého hlasu a diváci byli jeho vystoupením ohromeni.

chlapec zpívá iZdroj fotografie: Freepik

Probojoval se až do finále

Když dozpíval, potlesk nebral konce a Calum si vysloužil ovace ve stoje od diváků i poroty. Jak při zpěvu působil naprosto profesionálně, nyní, když z něj celé břímě spadlo, přemohly ho emoce. A začal plakat. Nato ihned zareagoval jeho mladší bratr, který přiběhl ze zákulisí, aby ho objal a utěšil. „Tohle byl jeden z největších potlesků, které tu kdo kdy měl. Zvládl si to úžasně a zvlášť, když ti je teprve deset let,‟ pochválila ho porotkyně Heidi Klum.

I obávaný Simon Cowell měl pro chlapce jen slova chvály. Podle něj mělo Calumovo vystoupení duši a kontrola jeho hlasu je neuvěřitelná. Calum si tak vyslechl čtyři jasná „ano“, která jej poslala do dalších kol. Ani tady se v silné konkurenci neztratil. Postoupil až do finále a celkově skončil na krásném devátém místě. I přes diagnózu, která ho v životě limituje, dokázal, že se můžete věnovat tomu, co milujete, za všech okolností.

Jak se vám líbilo vystoupení tohoto malého talentovaného chlapce?

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články