14letý chlapec tragicky přišel o svou matku. V soutěži jí zazpíval píseň do nebe a dojal tím všechny v sále

14letý chlapec ze slovenského městečka přijel do Prahy ukázat svůj neuvěřitelný pěvecký talent. Kromě toho všechny přítomné naprosto dostal svým životním příběhem.

i Zdroj fotografie: S vědomím FTV Prima
                   

Ještě před tím čtrnáctiletý chlapec jménem Kristián Oračko vstoupil na pódium a podělil se s diváky o svůj sen studovat konzervatoř. Hned o pár minut později se všichni v sále přesvědčili o tom, že na to tento nadaný mladík jednoznačně má. Jeho život ale nebyl nikdy jednoduchý a porotci museli přiznat, že tak dojemný příběh v Talentu ještě neslyšeli.

Jeho maminka už nežije

Kristián se porotě s kytarou v ruce svěřil, že často hraje a zpívá v kostele ve svém městě. Když se ho ale zeptali, jestli jej rodiče podporují v hudbě, dozvěděli se porotci, že jeho maminka už není naživu. To je všechny viditelně zaskočilo a Jaro Slávik se za otázku omluvil. Kristián prozradil, že právě kvůli jeho matce se do soutěže přihlásil.

Vždy v něj věřila

Se slzami na krajíčku řekl, že to právě jeho maminka byla tím člověkem, který v něj vždy věřil. Nejen proto mu navždy bude chybět. Zemřela na vážnou infekci střev, která se bohužel rozšířila po celém těle, a lékaři jí ani přes veškerou snahu nedokázali pomoci. Tím ale hrozné věci, které Kristiána v životě už stihly potkat, nekončí.

Otec je vážně nemocný

Život jeho tatínka je sužován onkologickým onemocněním, se kterým statečně bojuje. Kromě něj má chlapec ještě bratra, který je postižený mozkovou obrnou. Je proto jasné, že o své místo na výsluní musel celý život bojovat. Kristiánův největší sen je umět perfektně hrát na kytaru a zpívat. Doufal, že mu v tom účast v soutěži pomůže.

muž drží kytaru iZdroj fotografie: Depositphotos

Píseň o shledání v nebi

Kristián si připravil píseň o setkání v nebi, při níž nezůstalo jediné oko v sále suché. Přítomní cítili silné propletení písně s chlapcovým životním příběhem a tento okamžik byl nesmírně dojemný. Bylo zřejmé, že hoch má neskutečný talent, jelikož celou píseň bezchybně zazpíval a sám se také doprovodil.

Takový talent ještě neviděli

Diana Mórová, slovenská herečka a jedna z porotců, ihned po ukončení se slzami v očích řekla, že takový přirozený talent ještě neviděla. Porotci se dále také shodli, že právě tuto dojemnou píseň by moc rádi slyšeli přímo v kostele, kde Kristián často hraje. Pochvalu si vysloužil také za absenci nervozity a krásnou barvu hlasu. Bylo mu doporučeno, aby rozhodně pokračoval v hraní, protože to může dotáhnout skutečně daleko.

Co říkáte na výkon tohoto mladíka?

Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články