Sladší video jenom tak neuvidíte. Neslyšící batole poprvé slyší hlas maminky

Příchod spousty malých dětí na svět provázejí nějaké komplikace. Tato holčička se narodila hluchá. Když však poprvé zaslechla hlas svých rodičů, bylo to něco úžasného.

novorozeně v dece i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Rozhodnutí rozšířit svou rodinu o dalšího člena s sebou nese velikou řadu různých příjemných, ale i nepříjemných starostí. Spousta členů naší redakce má zkušenosti s různými situacemi, jelikož jsou hrdými rodiči. Některé situace mohou nastávající rodiče ovlivnit a jiné naopak naprosto nemají ve svých rukou. Podobný případ se stal i této rodině, které se narodila malá holčička. Narodila se ovšem bez sluchu, což jí v jejím životě mohlo velice omezovat. Reakce na to, když však své rodiče poprvé uslyšela, byla naprosto famózní.

Holčička se narodila bez sluchu

Mladý pár se dostal do životního stadia, kdy se rozhodl pořídit si miminko. Manželé se po dlouhém snažení nakonec dočkali vytouženého dítěte a narodila se jim holčička. Po nějaké době se však ukázalo, že děťátko neslyší. Takový jev se může stát a dá se poznat díky naprosto jednoduchým příznakům, jak píše web Cochclear. To byla pro manželský pár v první chvíli zdrcující zpráva, s níž se musel naučit žít. Hluchota je u dětí totiž velmi výrazným handicapem, limituje je po celý jejich život.

Lékaři našli řešení

Moderní medicína se stále zlepšuje, a tak je možné léčit některé dříve neléčitelné nemoci. Jednou z nich je do jisté míry právě hluchota, která postihla malou holčičku. Možností takové léčby je více. Buď se používají speciální naslouchátka nebo kochleární implantát, uvádí MojeZdraví. Lékaři tak rodičům navrhli možnost s naslouchátkem, které by malému dítěti dali. Rodiče si však nebyli úplně jistí, zda je tato léčebná metoda tou pravou. Největší pochybnosti měli o tom, zda taková věc bude vůbec fungovat.

Reakce miminka byla fenomenální

Po zvážení situace se nakonec manželé rozhodli svému dítěti dát speciální naslouchátko, díky kterému by je mělo slyšet. I když byli plní pochybností, tak lékaři evidentně dobře věděli, co dělají. Když pak rodiče poprvé promluvili na svou dceru s naslouchátkem, tak se událo něco výjimečného. Malá holčička se po prvních slovech své maminky usmála, což bylo znamením, že tento přístroj funguje. Pro manželský pár muselo být velmi zvláštní vidět to, jak na ně najednou jejich dcera reaguje.

Naslouchátko iZdroj fotografie: Pixabay

Rodiče natočili video

Neslyšící lidé to v normálním světě nemají vůbec jednoduché. V minulosti jsme vás na Dámském Deníku informovali například o tom, jak neslyšící ženu odmítli obsloužit v kavárně. Nějaký podobný příběh byl dost možná varováním i pro manželský pár. Ten se rozhodl natočit video s reakcí své dcery na první slova. Toto video nakonec umístili na internet, kde si získalo desítky milionů zhlédnutí od uživatelů po celém světě. Nezbývá tedy nic jiného, než doufat, že se malé holčičce povede skvěle a zvládne svůj život i s tímto handicapem.

Jakou nejhezčí dětskou reakci jste měli možnost vidět?

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články