94letá žena si konečně mohla po 70 letech splnit velmi neobvyklý sen

Svatba je pro mnoho lidí jednou z nejdůležitějších událostí v životě. Bohužel existují lidé, kteří si tento sen nikdy nesplní, i když by si to moc přáli.

Zapínání svatebních šatů i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Svatba patří mezi nejdůležitější události v životě, a ačkoli je pro oba partnery stejně důležitá, ženy ji přece jenom prožívají trochu více. Téměř každá žena sní o svém princi na bílém koni. O tom, jak si vybere své vysněné svatební šaty, kytici, prsteny. Jak bude vybírat výzdobu, jídlo na svatbu i svatební pozvánky. Je to den, který si chce každá žena naplánovat perfektně do nejmenšího detailu. Bohužel se ne každé ženě tento sen splní, stejně jako této 94leté ženě, která měla velkou smůlu.

Nemohla si vybrat šaty

Mnoho lidí v životě prožije jedinečnou a významnou událost – svatbu. Tento den zůstává v paměti celý život a vyžaduje spoustu příprav a úsilí. Nicméně pro čtyřiadvacetiletou Marthu Mae Ophelii Moon Tuckerovou z Alabamy se sen obléct si bílé svatební šaty nikdy nesplnil. To bylo v roce 1952, když černošky nebyly vítány v obchodech se svatebními šaty. Proto se Tuckerová stala hrdinkou boje za práva černochů a bojovala o jejich právo volit po celých 50 let. 

Chtěla si splnit svůj sen

Po 70 letech manželství si už starší paní užívala sledování svých oblíbených filmů s vnoučaty, včetně snímku Coming to America s Eddiem Murphym. Jedna z vnuček jí však prozradila, že jí chce splnit její sen a vzít ji na nákup svatebních šatů. V roce, kdy babička slavila devadesátiny, ji rodina vzala do obchodu se svatebními šaty v Birminghamu, aby si mohla vyzkoušet šaty a znovu prožít tento výjimečný okamžik, který se jí před více než sedmi desetiletími nezdařil.

Splněný cíl

Je skutečně smutné uvědomit si, že kdysi neměli lidé stejná práva jen kvůli tomu, že měli jinou barvu pleti. Martha si nemohla vyzkoušet svatební šaty v obchodě jen proto, že měla tmavou kůži. Proto jí ani nebyl dovolen vstup do obchodu. Dnes funguje svět naštěstí trochu jinak a ona si tak mohla splnit své přání, o němž tak moc snila po celou dobu svého manželství. Na její čirou radost se můžete podívat ve videu níže. 

Co na její výběr šatů říkáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články