Těhotná žena přišla na kliniku a rozhodla se pro potrat: Pak se stalo něco, co její plán okamžitě změnilo

Nechtěla být svobodnou matkou, nedokázala si samu sebe takto představit. Vše změnil pouhý kousek papíru, který omylem zahlédla.

Těhotenský ultrazvuk i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mateřství znamená pro každou ženu něco jiného. Někdo si přeje mít děti již od útlého věku, vidí se v roli maminky jiného člověka. Některé ženy však dítě za středobod svého života nepovažují, a tak to je v pořádku. Oba postoje by měly být společností rovnocenně přijímány. Kromě názorů okolí hraje roli také načasování případného těhotenství. To nemusí být vždy ideální.

Chtěl ji opustit

To byl také případ mladé ženy, která žila v dlouhodobém vztahu. Proti otěhotnění se bránila hormonální antikoncepcí. Ta je známá tím, že pro dosažení co nejvyššího stupně ochrany je potřeba užívání zpravidelnit i do stejného časového horizontu. Žena se dostala do náročnějšího období, kdy si pilulku zapomněla několikrát vzít. To mělo za následek vynechání menstruace.

Poté následovalo zjištění, že čeká dítě. Byl to pro ni obrovský šok. To však nevěděla, co ještě přijde. Její přítel ji zanedlouho oznámil, že se sblížil s jinou ženou, ke které hodlá také odejít. V jednu chvíli tak přišla žena o partnera, se kterým si dokázala představit celý život, a zároveň zůstala sama s dítětem, které si v danou dobu určitě nepřála. Nezbývalo moc možností.

Náboženská kartička

Rozhodla se pro zázrak moderní medicíny a objednala se k chirurgickému ukončení těhotenství. Na kliniku šla s předem učiněným rozhodnutím, které nemohlo již nic změnit. Nedokázala si samu sebe představit jako svobodnou matku. Když se dostala k pultíku na recepci, tak před ní stála v řadě dívka, která zrovna vytahovala peněženku. Z ní jí papírek, který ženu zarazil.

žena drží těhotenský test iZdroj fotografie: Freepik

Šlo o náboženský papírek, který obsahoval úryvek z Bible. Stálo na něm: „Neboj se, protože jsem s tebou: neděs se, protože já jsem tvůj Bůh. Potvrzuji, pomůžu, a dokonce vás podpořím svým vítězným právem.“ Tato slova jí tak otřásla, že se otočila na patě a opustila zdravotnické zařízení. Měla pocit, že dostala znamení od Boha. O několik měsíců později se jí narodila zdravá holčička.

Jaký je váš postoj k potratům?

Diskuze Vstoupit do diskuze
101 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články