Tragický příběh Jany: „Byla jsem těhotná. Tchyně s tchánem mi ale schovali potratovou pilulku do jídla.“

Čtenářka Jana se podělila o svůj tragický příběh. Doteď vzpomíná na své dítě a chvíle, které nikdy neměla prožít. Běhá z toho mráz po zádech.

těhotná žena i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Neuvěřitelný příběh ženy, která zažila peklo na zemi. Jana se až po letech od tragédie odhodlala sdílet s okolním světem, jaká křivda ji potkala. Obvykle je oznámení o těhotenství pokládáno za radostnou novinku a rodinné štěstí. Obzvláště prarodiči, kteří se těší na svá vnoučata. V této rodině byl však scénář zcela odlišný. Vše začalo již před početím.

Nedobrovolný pohlavní styk

Jana se vdala na vesnici ve svých dvaadvaceti letech. Ze začátku bylo vše dokonalé. Klidné prostředí venkova, hezký dům, a především dokonalý partner. Patrik byl velmi pracovitý a chápavý manžel. Takový, kterého by si přála snad každá. Později se však situace změnila a vše se otočilo o sto osmdesát stupňů. Na Janu padalo stále víc povinností a práce.

Zpočátku neviděla, že ji Patrik začíná využívat pouze jako svou služebnou. Zamilovanost jí nasadila permanentní růžové brýle. Soužití vygradovalo absurdními zákazy. Jana nemohla nosit čisté oblečení či se každý den koupat. Mohla pouze plnit Patrikovy příkazy. Nemluvě o nedobrovolném pohlavním styku. Do rozpadajícího se manželství se navíc začali míchat jeho rodiče.

Poslední kapkou potrat

Při každé sebemenší šanci úmyslně vytvářeli nedorozumění a snažili se manžele rozeštvat. Jana se pokoušela celou situaci zachránit, ale všechny její snahy vyšly vniveč. Patrik se dokonce odstěhoval do jiné části domu, kde také sám spal. Zhruba v té době odhalila Jana své těhotenství. Když novinu oznamovala, nikdo se neradoval. Sama se domnívá, že jim vadila ztráta služky.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Přišlo pozvání na večeři. Naivně si myslela, že jde o krok k zlepšení jejich vztahů. V noci začala pociťovat silné bolesti v dolní části břicha. Nikdo z rodiny nebyl ochotný ji odvézt k lékaři. Musela kontaktovat své vlastní rodiče. V nemocnici zjistila, že v důsledku potratové pilulky přišla o dítě. To byla poslední kapka. Uvědomila si, že ji tohle manželství málem stálo život. Požádala o rozvod a odstěhovala se. Navždy však bude myslet na dítě, o které ji připravili.

Jak byste se zachovali na Janině místě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články