Z neúspěšné snahy o dítě už byli zoufalí. Když muž v babyboxu našel novorozenou holčičku, pocítil zvláštní spojení

Americký pár se roky snažil o dítě, ale marně. Až jednoho dne se stal zázrak, a to když se spustil alarm v babyboxu umístěném u hasičské zbrojnice.

Opuštěné miminko
                   

Mnoho párů po celém světě touží po svém vysněném miminku. Některým z nich se podaří počít přirozeně velmi brzy, jiní čekají delší dobu, avšak část z nich musí požádat o pomoc specializovaná pracoviště a podstoupit umělé oplodnění. Bohužel však existují i takové páry, které se dítěte nedočkají nikdy, a tak přichází na řadu už jen adopce či pěstounská péče. A právě to je případ mladých amerických manželů, kteří zažili doslova zázrak.

Dle něj to byla láska na první pohled

Když se jednoho dne ozval signál z babyboxu umístěného u hasičské zbrojnice, přítomný hasič netušil, že se mu tímto okamžikem změní život. Okamžitě k této zázračné schránce vyrazil, a když do ní nahlédl, objevil tam maličké spící miminko. Podle něj to byla láska na první pohled. Ležela tam nevinná holčička zabalená v růžové dece a sladce oddychovala. Hasič ji vzal do nemocnice a zároveň zavolal své manželce, aby jí vše sdělil. Snažili se totiž o dítě více než 10 let a stále neúspěšně.

První hodiny života této malé dívenky, později pojmenované Zoey, nebyly vůbec jednoduché. Její biologická matka se hned po porodu rozhodla, že se není schopná o dítě postarat. Aby tedy holčičce zajistila bezpečný start a šanci na lepší život, odložila ji do babyboxu. Miminko mělo pupeční šňůru svázanou tkaničkou. Když matka od schránky zmizela, v hasičské zbrojnici se spustil alarm, který informoval, že bylo v přilehlém babyboxu odloženo dítě.

Nyní již trojice tvoří spokojenou a úplnou rodinu

Jelikož si byl hasič jistý, že právě našel svou dceru, okamžitě s manželkou zahájili proces adopce. Přestože jsou tyto úkony zdlouhavé a někdy končí zamítnutím, tento pár doufal, že se na ně konečně usměje štěstí a oni si budou moci svou vysněnou dcerušku odnést domů.

Adopční řízení skončilo v dubnu letošního roku a od té doby je Zoey formálně dcerou hasiče, který ji v babyboxu našel, a jeho manželky. „Nikdo nemůže uvěřit tomu, že nám byla téměř osobně doručena a že vše klaplo tak, že jsme si ji mohli odvézt domů,“ řekla novopečená maminka odloženého miminka. Díky babyboxu jsou tedy tito rodiče velmi šťastní, a přesně to je účelem těchto schránek.

muž a novorozeně iZdroj fotografie: Pexels

Zde totiž mohou matky odložit své miminko naprosto anonymně. Babyboxy jsou umístěny na snadno přístupných místech, především v blízkosti zdravotnických zařízení. Pro mnoho zoufalých rodiček je toto velmi dobré řešení, jak svému dítěti dopřát šťastný život, když mu ho samy nemohou dát. I když je to pro ně jistě velmi psychicky náročné, tak je to určitě mnohem lepší varianta, než jej nechat někde venku nebo ho nedej bože hodit do popelnice.

Co si myslíte o zřízení babyboxů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články