Dobrovolný hasič zachránil život její malé dceři, a tak se mu rozhodla pomoci na oplátku. Dala mu doslova kus sebe

Když se žena po letech náhodou potkala se zachráncem své holčičky, podala mu pomocnou ruku, kterou potřeboval. Cesty osudu dokážou být hodně zajímavé.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Poprvé se setkali, když tehdy roční dcera Beccy Bundyové měla záchvat. Žena zavolala záchranku a jako první dorazil k nim domů v americké Minnesotě dobrovolný hasič Bill Cox. Holčičce poskytl první pomoc, čímž jí zachránil život. I když se viděli jen krátce, laskavé chování hasiče zanechalo ve vyděšené matce dojem. O dva roky později se setkali znovu.

Čekal na vhodného dárce orgánu

Jejich cesty se znovu zkřížili na benefiční akci v místní restauraci, kde Bill pracoval. Stál za barem a na sobě měl jasně zelené tričko se srdcervoucím nápisem. Stálo na něm, že je v konečné fázi selhání ledvin a potřebuje transplantaci. Dobrovolný hasič se totiž narodil jen s jednou ledvinou, která vypovídala službu. Docházel na dialýzu a byl na seznamu čekatelů na transplantaci.

Becca Bundy (kiri) dan Bill Cox (Foto: Kare11) #donorginjal #pemadamkebakaran Berita selengkapnya disini: http://bit.ly/2Qfsiq5

Zveřejnil(a) inews.id dne Středa 22. května 2019

Becca člověka, který zachránil život její dceři, hned poznala. Všimla si i zoufalé zprávy na jeho tričku. Chvíli si povídali a ona si uvědomila, že má stejnou krevní skupinu jako Bill. „To odstartovalo naši společnou cestu. Nemohla jsem Billa dostat z hlavy. Už během testů jsem prostě věděla, že jsem ta pravá a řekla mu to,“ vzpomíná Becca.

Testy dopadly dobře, oba plakali

Bill v to doufal, ale dokud nebyly výsledky testů, nechtěl podléhat marným nadějím. Tričko s nápisem nosil do práce každý den. Pět lidí mu nabídlo svou ledvinu, ale ani jeden z dárců nebyl vhodným. Pak se ale stalo něco neuvěřitelného. Becca mu zavolala, že testy dopadly dobře a ona mu může ledvinu darovat. „Vzpomínám si, jak jsme oba plakali radostí a Bill mi děkoval,“ vypráví Becca.

Na seznamu čekatelů na transplantaci ledviny, který se každým rokem rozrůstá, bylo přes 100 tisíc pacientů. Bill měl obrovské štěstí. Jakmile mu lékaři operovali ledvinu od Beccy, jeho tělo orgán přijalo a zdravotní stav se rychle zlepšoval. Znovu začal i působit jako dobrovolný hasič. Obě rodiny se velmi sblížily. Bill po operaci vyřezal pro Beccu dřevěného anděla. „Je to můj anděl. Zachránila mi život, takže jsem si myslel, že je to pro ni ten nejlepší dárek,“ dodal Bill.

Kvůli komu byste byli ochotní podstoupit transplantaci orgánů?

Zdroj: TheSun

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články