Najdete na obrázku 3 vetřelce?

Mozek je sval, který je potřeba trénovat v každém věku. Trénink mozku pomocí speciálně určených her pomáhá vytvářet nová nervová spojení. Podaří se Vám vyřešit rébus?

                   

Tato výzva netrénuje jen Váš mozek, ale také pozornost, které vyžaduje opravdu hodně. Je nejenom zábavná, ale také je to skvělý způsob, jakým procvičíte svůj mozek a potrénujete Vaši pozornost. Pokud se Vám podaří úlohu vyřešit, buďte na sebe hrdí, je to známka, že jste na tom velmi dobře jak s mozkovou činností, tak i s pozorností. Tato výzva rozhodně nepatří mezi nejjednodušší. Troufnete si na ni?

iKde je ukryté jiné číslo?

Najdete skrytá čísla 6?

Pokud chcete najít ukrytá čísla, musíte zbystřit své smysli a připravit se na to, že zabrat dostane i Vaše pozornost. Místo je celé pokryté číslicemi 9 v řadě i ve sloupečku. Jsou tam však skryté číslice 6 (v každém obrázku byste měli najít 3). Pokud jste je našli, posuňte se na další obrázek. Celkem byste měli zvládnout 5 úrovní. Najdete skryté číslice i na těch dalších?

iŠestek je na obrázku hned několik

Obtížnost u každého obrázku trochu stoupá, proto šetřete svými silami. Po druhém obrázku Vás čeká ještě třetí obtížnost, ta už je poměrně hodně složitá. Nemyslete si ale, že třetí číselnou sérií to končí, ještě máte před sebou obrázek 4 a obrázek 5. Obujte se do toho a vyřešte i poslední díl kvízu. Pod každým čtverečkem se zadáním najdete vždy správné řešení, pokud se Vám něco nepodaří najít, můžete se tedy podívat, kde je číslo ukryté.

i
i

I schopnosti mozku je třeba zdokonalovat

Všechny schopnosti a dovednosti je třeba procvičovat. Ani mozek není výjimkou. I ten je potřeba pravidelně cvičit, abyste ho udrželi ve formě a zdokonalovali jeho schopnosti. Existuje mnoho způsobů, jakými trénovat mozek i pozornost. Můžete si koupit plno her, mnoho se jich dá i vytvořit, nebo hrát na internetu. Kromě poměrně nových her jako je Mozkovna, Dobble, Ubongo a různé stolní únikové hry se dá mozek trénovat i pomocí staletých a stále funkčních způsobů jako je Dáma, Šachy, Lodě, ale také Sudoku, osmisměrky a křížovky.  

i
i
i
i
i
Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články