V pouhých 35 letech nás náhle opustila účastnice známé show MasterChef. Přejeme ti klid, který si zasloužíš

Nadšená amatérská kuchařka roky bojovala se zákeřnou nemocí a zdálo se, že nad ní zvítězila. Před několika měsíci byla nadšená z toho, že začala zabírat nákladná bioléčba.

Úmrtí svíčka a květina i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Fanoušky televizní kulinářské show MasterChef zdrtila smutná zpráva. V pouhých pětatřiceti letech náhle zemřela finalistka soutěže Denisa Zajícová (za svobodna Cziglová). Amatérská kuchařka a dvojnásobná maminka podlehla rakovině. „Tyto řádky se nepíší lehce, ale naše Deniska prohrála svůj boj s těžkou nemocí a bila se statečně až do samého konce. Naše bolest je veliká, ale upřímně věříme, že už je jí lépe,“ informovala rodina na jejím instagramovém profilu.

Tři roky o sobě nemoc nedala vědět

Se zákeřnou nemocí bojovala dlouhé roky. Poprvé udeřila v roce 2014, kdy Zajícová z ničeho nic dostala epileptický záchvat a zkolabovala. V nemocnici se pak dozvěděla, že má velký nádor na mozku. Podstoupila čtyři operace, ale následnou chemoterapii odmítla. „Rozhodla jsem se jíst zdravě a vynechat cukr a maso. Mám teď daleko víc energie, tři roky to drží a tři roky nejsem nemocná,“ svěřila se v roce 2019 v show.

smrt

Rodina a fanoušci pláčou. Zemřela hvězda populární Ordinace v růžové zahradě

Jenže rakovina se vrátila. Nákladná bioléčba, na kterou se skládaly tisíce lidí, zdánlivě zabírala. Na konci loňského roku se však Zajícová svěřila, že má nové nádory, které nelze operovat. Kdyby vám někdo řekl, že máte měsíc nebo dva života, co budete dělat? Neříkám, že mám před sebou měsíc života. Pořád věřím a doufám. Nevím, jak dlouho tady budu. Ale chci si to užít. Každý den naplno a nelitovat ničeho,“ řekla tehdy iDnesu.

Svým bojem inspirovala hodně lidí

Maminka dvou malých holčiček se prala s nepřízní osudu a poslední roky také pomáhala onkologickým pacientům. Boj se zákeřnou nemocí na začátku dubna prohrála. Její blízcí poděkovali všem za podporu. „Neznáme nikoho, kdo by měl kolem sebe tolik opravdových a aktivních přátel jako ona, ta péče nás celou dobu neskutečně dojímala. Dodávali jste celé naší rodině sílu do každého dalšího dne, byly to pro nás nejhorší chvíle života. Díky vám všem, kteří jste se snažili Denisce ty poslední měsíce a dny zpříjemnit a ulehčit,“ napsala rodina.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Life is short, enjoy it!👈🏻 (@foodtherapybydenisa)

Smutná zpráva zasáhla i protagonisty soutěže MasterChef. „To, co se stalo, je tragédie, která mě moc mrzí. Na Denču budu mít jen hezké vzpomínky. Poznal jsem ji jako velmi talentovanou a pracovitou kuchařku, která byla na všechny vždy velmi milá a úsměvem podporovala ostatní. Ona sama byla velkou bojovnicí, a to si myslím, že inspirovalo hodně z nás,“ řekl porotce Přemek Forejt webu TN. „Je to moc smutné,“ přidal se soutěžící Pavel Berky. „Největší bojovnice. Je mi to tak moc líto,“ smutnila finalistka Ivka Sarauerová.

Co říkáte na smutný příběh finalistky oblíbené show?

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Zobrazit další články