Koupil si starou komodu a našel v ní diamanty a šperky. To, co s nimi udělal, je nečekané

Když se některým lidem podaří zbohatnout na nějakém nálezu, mohou se zachovat nekorektně. Tento muž našel ve staré komodě spoustu cenností, s nimiž naložil po svém.

komoda i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Občas se některým lidem stane, že koupí z druhé ruky nějaký předmět, v němž posléze naleznou i nějaké další věci. Prodávající buď zapomene onen předmět vyklidit, nebo si neuvědomí, že by uvnitř mohlo něco být. Lidé si většinou tyto věci nechají nebo je vyhodí. To, jak se v takovém případě zachoval tento muž, bylo však velmi zajímavé, jelikož byl obsah nalezených věcí velmi cenný.

Muž si pořídil komodu

Tento muž našel jednoho dne inzerát, kde prodávající nabízel starou komodu. Jelikož byl tento muž sběratelem starožitností, rozhodl se kontaktovat prodávajícího. Během několika zpráv se společně domluvili na tom, kdy si může sběratel pro komodu přijet. Prodávající se tohoto starého kusu nábytku potřeboval zbavit, a tak jej sběrateli nabídl za symbolickou částku, jež byla jen zlomkem původní ceny.

Sběratel byl šťastný

Tento sběratel starožitností byl velice šťastný, že se mu podařilo tuto starou komodu pořídit. Požádal jednoho ze svých zaměstnanců o pomoc s nakládkou a vykládkou komody při stěhování. Když tento kus nábytku přenášeli, slyšeli uvnitř podivné zvuky. Jako by se v úložném prostoru komody stále něco přesouvalo ze strany na stranu podle toho, jak byla zrovna komoda nakloněná. Oba muži se tedy rozhodli podívat dovnitř.

Muži byli překvapení

Po prozkoumání zásuvek v komodě nevěřili svým očím. V komodě na ně čekalo velmi cenné překvapení v podobě starých šperků a diamantů. Sám nový majitel komody byl dle svých slov v šoku, jelikož opravdu nečekal prsteny, zlato, diamanty ani další cenné kusy šperků. Vše se nacházelo v jedné tajné přihrádce uvnitř komody. Poté, co se trochu vzpamatoval, ihned sběratel věděl, co s nálezem udělá.

diamanty iZdroj fotografie: Pixabay

Nálezce vše vrátil

Sběratel se rozhodl kontaktovat prodávajícího a řekl mu o svém nálezu. Rozhodl se, že původnímu majiteli vše vrátí, jelikož si pořídil komodu a o tomto obsahu nevěděl. Očividně o přítomnosti cenností nevěděl ani sám prodávající. Jak se totiž ukázalo, komoda byla dědictvím po jeho zesnulém předkovi. Nálezce sám poté tvrdil, že je čestný člověk a pokud by si tento nález ponechal, ovlivnilo by to výrazně jeho život a necítil by se dobře.

Jaká nejzajímavější věc se podařila nalézt vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články