Manželé natočili video, jak na zahradě vykopali obří trezor. Po jeho otevření je polil studený pot

Manželé našli na zahradě starý trezor, který měla policie už dlouho na seznamu odcizených věcí. Skrývalo se v něm velké překvapení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Manželé se dlouhá léta domnívali, že kovová zrezivělá krabice, jež byla částečně zakopána pod stromy na jejich zahradě, je elektrická skříň. Nikdy jí nevěnovali téměř žádnou pozornost. Pak se ale jejich pozemkem prohnala bouře, a tak se rozhodli okolí domu uklidit, zároveň částečně rekonstruovat dvůr a vysadit nové stromy. Jaké však bylo jejich překvapení, když zjistili, co se ve stínu stromů vlastně skrývalo.

Elektrická skříňka byla vlastně trezor

Matthew a Maria Emanuelovi, kteří žijí v newyorské části Staten Island, uklízeli větve na dvoře a příjezdové cestě. Najali si na pomoc stavební firmu, jež jim pomáhala i s rekonstrukcí. Stromy, pod kterými bylo to, co dlouhé roky považovali za zrezivělou elektrickou rozvodnu, byly poničené bouří ale i zvěří, jež si na nich ráda pochutnávala. „Skříňka byla už opravdu nápadná, když jeleni sežrali všechno listí,“ říká Matthew.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozhodli se proto i tuto část pozemku obnovit, aby vypadala lépe. Ukázalo se ale, že nejde o elektrickou skříňku. Byli šokováni, když se z ní ve skutečnosti vyklubal starý trezor. Pokusili se ho otevřít. Uvnitř našli překvapení manželé doslova poklad. Byl tam svazek zvlhlých bankovek a v plastových sáčcích spousta šperků.

V trezoru byl i papírek s adresou

Manželé vůbec nechápali, kde se na jejich zahradě trezor s diamanty a zlatem mohl ocitnout. „Uvnitř trezoru byly stodolarové bankovky, šperky, diamanty a zásnubní prsten. Desítky zlatých prstenů s nefritem. Bylo to ohromující,“ vzpomíná na nález pokladu Matthew. Bylo v něm ale i něco zajímavějšího, co v bezpečnostní schránce lidé obvykle neukrývají.

Zaskočení manželé v trezoru našli papírek s adresou, která patřila sousedům, a tak se za nimi vydali. „Zaklepal jsem na jejich dveře a zeptal se, jestli je někdy někdo neokradl. Odpověděli, že náhodou ano,“ vypráví Matthew. Podle newyorské policie došlo k sérii vloupaček, přičemž sousedé opravdu nahlásili vloupání den po Vánocích v roce 2011. Jediná odcizená věc byl trezor.

Šperky už zřejmě nikdy neuvidíte

Podle policejního hlášení měl ukradený trezor obsahovat velké množství peněz, šperků a dalších věcí. Šlo o majetek v hodnotě 52 000 dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,3 milionu korun. „Policisté sousedům prý tehdy řekli, že své věci s velkou pravděpodobností už nikdy neuvidí,“ říká Maria. Po několika letech se to díky manželům Emanuelovým ale podařilo.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Když pár oznámil sousedce nález trezoru, celá se roztřásla. Nevěřila už, že by své věci ještě někdy spatřila. Překvapená byla i z pozoruhodné reakce poctivých nálezců. „Mnoho lidí se nás ptalo, proč jsme si lup z trezoru nenechali pro sebe. Ale my jsme nad tím ani na chvíli neuvažovali, protože ty věci nejsou naše,“ dodala Maria.

Co říkáte na poctivost manželského páru?

Zdroj: Express

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Jablka z obchodu nestačí opláchnout čistou vodou. Pro zbavení „atraktivního povlaku“ je potřeba víc
Události247.cz
Události247.cz
Nechutná praxe: Některé obchody prodávaly zákazníkům jídlo prošlé až dva roky
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Chrápání: jaké jsou jeho příčiny a jak se ho zbavit
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Buddhističtí mniši mumifikovali svá těla zaživa. Znamenalo to nejméně 2 000 dní dobrovolného utrpení