Muž se zeptal papouška, jestli ho miluje. Odpověď je k nezaplacení

Domácím mazlíčkem může být v podstatě jakékoliv zvíře. Klidně se může jednat i o papouška. Pokud mluví, není problém se ho zeptat na zajímavou otázku, ale odpověď může mnohé překvapit.

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Chcete mít doma zábavného mazlíčka, se kterým se nebudete nikdy nudit? Pořiďte si papouška! Tato zvířata jsou hodně zábavná a nejlepším příkladem je papoušek jednoho muže. Majitel se totiž svého milovaného papouška zeptal, jestli ho miluje. Odpověď ptáka je nepopsatelná. Začal se totiž opravdu nahlas smát a kroutit hlavou! Nejlepší bude samozřejmě se na to podívat, protože to známý muže natočil a dal na internet. Pobavit se tím díky tomu mohou lidé z celého světa.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
I papoušci umí mluvit

Chcete si popovídat? Pořiďte si ptáka

Kromě člověka jsou ptáci jediní tvorové, kteří jsou schopni se naučit lidské řeči a mohou s námi komunikovat. Někteří si myslí, že jen „papouškují“, co slyší. Není to ale pravda. Ve skutečnosti se řeči učí stejně, jako malé děti. Dokáží se nejen naučit slova, ale skutečně rozumějí jejich významu a umí také rozpoznat a přiřazovat barvy a mnoho dalšího.

Mezi čtyři nejupovídanější varianty, které si můžete pořídit, patří:

  • papoušek žako
  • loskuták posvátný
  • papoušek ara
  • andulka
iZdroj fotografie: PxHere.com
Chcete si popovídat? Pořiďte si ptáka

Malý pták s velkým hlasem

Andulka je jediná z uvedených, kterou si můžete reálně pořídit, aniž byste byli bohatí. Koupit ji od chovatelů můžete i za sto korun. Ostatní tři druhy jsou mnohem dražší a jejich pořízení stojí minimálně deset tisíc korun. Andulka je cenově dostupná a seženete ji v každých chovatelských potřebách.

Mluví častěji samečci, kteří mají modře zdobené peří. Budete-li mít doma pár nebo malé hejno, počítejte s tím, že s vámi mluvit nebudou. Vystačí si mezi sebou. Z tohoto pohledu je proto lepší mít pouze jednoho jedince.

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Zeptat se na něco papouška? Proč ne

Nejupovídanější je papoušek žako, kterého zakoupíte za 15 až 25 tisíc korun. Patří mezi nejchytřejší svého druhu a často ho lidé přirovnávají k šimpanzům. S tímto ptáčkem si můžete hezky popovídat, protože se v řeči může dostat až na úroveň tříletého dítěte. Musíte ale počítat s tím, že jsou hodně náladoví a často komunikují pouze s jedním členem rodiny. Ostatní ignorují.

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Surfinie ocení hnojivo z banánové slupky. Vlastnostmi se může rovnat chemickým přípravkům
Události247.cz
Události247.cz
Bývalí čeští prezidenti dostanou přidáno. Renta se jim může navýšit až dvojnásobně
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
5 způsobů, jak se zbavit břišního tuku: Od cvičení až po úpravu jídelníčku
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Město Dvaraka podle badatelů zničila mimozemská loď. Jakmile se jim ale teorie začala potvrzovat, vláda je zařízla