S mužem se propadla v jeho domě podlaha. Když pak viděl, co se pod ní ukrývá, málem to s ním seklo

Staré domy mohou skrývat různá neodhalená tajemství. Své o tom ví muž, který pomáhal kamarádce s rekonstrukcí. Málem ho to stálo život.

Rekonstrukce podlahy i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Dům z roku 1834 prošel postupně řadou úprav. V roce 1981 byl rozšířen o další obytnou přístavbu. Nová majitelka, která dům koupila a chtěla jej v budoucnu pronajímat, neměla nejmenší tušení, jaká pastička na ni číhá pod podlahou obývacího pokoje. Brzy se však málem stala osudnou jejímu kamarádovi, který s rekonstrukcí pomáhal.

Pod podlahou číhalo smrtelné nebezpečí

Diane Martinová z amerického Guilfordu ve státě Connecticut měla jasný plán. Zakoupila starý dům, který chtěla kompletně zrekonstruovat a později ho nabídnout k pronájmu. Na pomoc s rekonstrukcí si přizvala své přátele, manželský pár Christophera a Angelu Townovy. Nejprve bylo potřeba vystěhovat z místností všechny věci.

Christopher zrovna odnášel těžký kus nábytku z pokoje, když se pod ním náhle propadla podlaha a on zmizel v hluboké díře. Obě ženy okamžitě kontaktovaly záchranáře, kteří na místo během chvilky dorazili. Zjistili, že Christopher se propadl do 9 metrů hluboké staré studny. Záchranná akce nakonec trvala přibližně půl hodiny, kromě velkého šoku a několika oděrek se muži nic nestalo.

I přesto byl pro jistotu převezen do nemocnice na pozorování, ale skutečně měl velké štěstí. Takový náhlý pád mohl skončit tragicky. Při následném ohledávání místa se zjistilo, že otvor do studny byl překryt pouze dřevěnou podlahou a nebyl nijak jinak zabezpečen. Původně byla tato studna umístěna mimo dům.

stará studna iZdroj fotografie: Freepik

Staré domy mohou skrývat nebezpečí

Při přístavbě probíhající v roce 1981 se však studna ocitla uvnitř domu. Předchozí majitelé si s jejím zabezpečením hlavu příliš nelámali. A tak se po celé roky v domě nacházela tato nebezpečná past. Nakonec vše dopadlo vzhledem k okolnostem velmi dobře. Diane byla silně znepokojena představou, že by se podlaha prolomila pod některým z jejích dětí.

Tato mimořádná událost se neobešla bez zájmu tisku. Manželé Townovi tak veřejně poděkovali za profesionalitu hasičů, kteří Christophera zvládli velmi rychle vyprostit. Policie pak upozornila na nebezpečí, jež může na lidi číhat při rekonstrukci starých domů. Diane Martinová se rozhodla, předtím než bude pokračovat v rekonstrukci, pozvat do domu firmu, která prověří, zda tu někde nečíhají další skrytá překvapení.

Co říkáte na takové nemilé překvapení v domě?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články