Nemocný a v nitru zlomený pacient přijal návštěvu něžného obra. Emoce, které setkání doprovázelo, nikdo z přítomných nedokázal popsat

Dlouhodobě nemocní lidé mohou častokrát oplývat velmi špatnými náladami. Stejný případ byl i tento muž, za kterým však přišla velmi neobvyklá návštěva.

Kůň i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Dlouhodobě nemocní lidé mají velmi často jen jedno jediné přání. Tím není nic jiného než to, aby se mohli uzdravit. V některých případech je to velmi depresivní období života těchto osob. Jakákoliv nečekaná radost na ně pak může působit úplně jinak než na zdravého člověka. Velmi podobný je i příběh tohoto dlouhodobě nemocného muže, jenž měl velmi nečekanou návštěvu. Jeho reakce na tohoto obra, který ho přisel navštívit, byla naprosto neuvěřitelná a fantastická.

Muž byl velmi nemocný

Nemocný muž byl hospitalizován v nemocnici. Netrápil ho jen jeden zdravotní problém, ale bylo jich hned několik. I z tohoto důvodu musel muž pobývat v nemocnici, aby se mu dostávalo nepřetržité pomoci. Ve svém stavu byl pouze upoután na lůžko a celá jeho náplň dne byla ta, že musel ležet. To samozřejmě bylo velmi nepříjemné a muž to nesl opravdu špatně. Většinu času byl smutný a bez nálady, až to chvílemi vypadalo, že jinak veselý a sebevědomý muž začíná propadat depresím.

Přišla za ním návštěva

Jednoho dne zdravotní sestra muži sdělila, že za ním přišla návštěva. To ho trochu zarazilo, protože toho dne žádnou návštěvu neočekával. Nicméně nechtěl být nezdvořilý a řekl sestře, ať tedy návštěvu pozve dále. Sám byl také moc zvědavý, kdo ho poctil tím, že se za ním přišel podívat. Nejdříve doufal v někoho z rodiny, což se však nepotvrdilo. Velmi brzy zjistil, že je na omylu, že ho navštívil úplně někdo jiný. Ve dveřích se totiž objevil muž, za jehož zády bylo celkem veliké stvoření.

Muže navštívil kůň

Za zády tohoto muže totiž stál kůň. Nejednalo se však o obyčejného koně, jelikož tento byl takzvaně terapeutický. Tyto druhy terapií často blahodárně působí na lidskou psychiku. Zvířata v sobě zkrátka mají něco, co lidem může pomáhat. Reakce nemocného muže byla naprosto neuvěřitelná. S koněm se začal mazlit a po chvilce začal plakat štěstím. Jako by na něm byla vidět neskutečná úleva, která se dostavila v okamžiku, kdy se koně dotkl. Je velmi známé, že pro tyto druhy pomoci lidem je využívána spousta různých zvířat.

Byl to dojemný okamžik

V jednu chvíli se na pokoji objevila také dcera nemocného muže. Když viděla, jak je její otec šťastný, byla naprosto dojatá. Sama se pak nechala slyšet, že to bylo velmi krásné a že už dlouho neviděla svého otce takto šťastného. Ta chvíle spojení člověka a zvířete byla naprosto spirituální a výjimečná. Vše to jen dokazuje to, že je samozřejmě velmi důležité zdraví po fyzické stránce, ale ani ta psychická by neměla upadat v zapomnění. Nejdůležitější totiž je, aby lidé byli zdraví nejen na těle, ale i na duši.

Jaké další druhy zvířecí terapie znáte?

Zdroj: TheDodo
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články