Aby udělali radost dětem v nemocnici, přivedli s sebou několik pejsků. Ten úsměv na jejich tvářích je k nezaplacení

Na dětských odděleních v nemocnici bývá hodně dětí, které zde tráví i mnoho měsíců. Aby jim někdo udělal radost, přivedli do nemocnice psy, kteří rozdávali radost.

zlatý retrívr i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Do nemocnic se dostává každým dnem velké množství lidí, kteří zde řeší nebo léčí své zdravotní potíže. Ty se mohou objevit jak u dospělých a seniorů, tak i u dětí. Někteří lidé však musí být hospitalizováni, aby se mohli uzdravit a poté znovu žít normálním životem. Velká část dětí zde ale tráví hodně času ze svého dětství a nemají z toho vůbec radost. Aby jim zlepšili den, vymysleli zaměstnanci nemocnice akci, na kterou dovedli i psy.

Hospitalizace bývá na delší dobu

Když se člověk dozví, že se bude muset léčit v nemocnici a být hospitalizován, většinou je z toho hodně smutný a také ví, že ho nečeká nic příjemného. Hospitalizace bývá někdy jen na pár dní, ale někdy také na týden a u někoho i na mnohem delší dobu. I když je zdravotní personál v mnoha případech velmi milý, nestačí to k tomu, aby si člověk pobyt užíval. Existují však faktory, které mohou náladu vylepšit.

Jak se člověk může zabavit

Pokud je člověk hospitalizován, bývá většinou na pokoji s ostatními pacienty, kteří také řeší svůj zdravotní problém. I když si můžete s ostatními povídat, v mnoha případech je to jen na pár minut a každý se stará hlavně o sebe. Nejčastěji se tedy pacienti zabaví sledováním televize, hraním her na mobilu, prací na notebooku nebo luštěním křížovek. Tyto aktivity trochu zmírní nudu, ale většinou to nestačí k tomu, aby se člověk odtrhl od toho, že vlastně tráví čas v nemocnici. V této nemocnici proto vymysleli zajímavou akci, na které byli i psi.

Děti, které nemohly na svátky domů

V této nemocnici leželo mnoho dětí na neurologickém oddělení, které lékaři nemohli pustit na svátky domů, a proto bylo jasné, že budou hodně smutné z toho, že musí Vánoce trávit v nemocnici. Smutek v dětských očích však donutil personál k tomu, aby se zamyslel nad tím, jak dětem zlepšit náladu. Po chvilce je napadlo, že děti mají velice rádi zvířata, a proto by bylo dobré, kdyby si s nimi děti mohly pohrát a pomazlit se.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Texas Children’s Hospital (@texaschildrens)

Psi, kteří rozdávali radost

Před Vánoci se podařilo domluvit jednu akci, která měla udělat radost dětem i personálu. Jednoho dne tedy do nemocnice dorazilo několik lidí, kteří s sebou vedli pejsky, kteří byli oblečeni svátečně. Děti si jich ihned všimly a nikdo si nemohl nevšimnout toho, jak se najednou děti usmívají a jejich nálada se naprosto změnila. Všichni pejsci byli speciálně vycvičení k tomu, aby mohli pracovat v nemocničním prostředí. Na tento den, kdy dorazili psi do nemocnice, děti určitě nikdy nezapomenou.

Jak byste udělali radost dětem v nemocnici vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články