Před svou smrtí napsal 30 dopisů na rozloučenou. Pro své nejbližší si připravil dojemné překvapení

Spousta lidí se během svého života dozví zprávu, že brzy zemřou. Tento muž se během této doby odhodlal k velmi zajímavému a dojemnému gestu vůči svým nejbližším.

Dopis i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Pro většinu lidí musí být naprosto zdrcující zprávou to, že jim zbývá jen nějaké malé množství života do doby, než zemřou. S tímto oznámením se pak musejí vypořádat nejen oni sami, ale častokrát také jejich rodiny. Smíření se situací, že váš milovaný člověk tu už brzy nebude, může být pro někoho velice složité. Hodně lidí se s tímto faktem nesmíří po zbytek svého života a tento smutek je pak celou dobu provází. Něčím podobným si prošla i tato rodina. Té však muž připravil velmi zajímavé překvapení.

Pár se seznámil na škole

Muž se ženou se společně seznámili už na střední škole. Ihned se do sebe zamilovali a po několika letech se vzali. Společně poté přivedli na svět dceru. Tento šťastný rodinný život jim bohužel nevydržel příliš dlouho, jelikož jim do životů vstoupila velmi vážná nemoc, jež postihla muže. S touto hrozivou zprávou se musela rodina nějakým způsobem vyrovnat a přijmout ji. Osud byl totiž nezvratný a nemoc byla nevyléčitelná.

Onemocnění je vzácné

Muži byl diagnostikován Marfanův syndrom, což je velmi vzácné genetické onemocnění, které napadá hlavně kardiovaskulární a muskuloskeletální systém člověka. Tato nemoc postihuje také oči a v nízkém věku může být smrtelná. Muže tato choroba postihla, když mu bylo 26 let, tudíž věděl, že mu již nezbývá moc času na to, aby si užíval života společně se svojí dcerou. Jeho žena dokonce dala v práci výpověď, aby se o něj mohla postarat. Osud však již nebylo možné zvrátit a bylo jen otázkou času, než dojde k nejhoršímu.

Stalo se nevyhnutelné

I přes veškerou plnou péči své ženy muž onemocnění nakonec podlehl. Byla to obrovská rána nejen pro jeho ženu, ale i pro zbytek jeho rodiny a přátel. Než však došlo na nejhorší, měl muž dostatek času na to, aby mohl pro své nejbližší připravit překvapení, které jednoho dne naleznou. Velmi pečlivě svůj čin promyslel tak, aby to pro obě nejvýznamnější ženy jeho života bylo dojemným překvapením.

Svíčky iZdroj fotografie: Pixabay

Žena našla obálky

Po smrti svého muže uklízela žena nějaké jeho věci. Mezi nimi také našla spoustu pečlivě srovnaných obálek, ve kterých se skrývaly nějaké dopisy. Rozhodla se tedy podívat, co to našla za prapodivná psaní. Na každé obálce byly napsány přesné pokyny, jak s ní má člověk nakládat a kdy přesně ji má daný člověk otevřít. Pro svou ženu si muž připravil obálky na několik let dopředu. Jednu z nich měla žena otevřít vždy na výročí jejich svatby, aby si tak každý rok mohla svého milovaného manžela připomenout.

Napsal dopisy i dceři

Žena nebyla jediná, které byly adresované dopisy. Podobné obálky zde byly připravené také pro jejich dceru. Na nich byly instrukce, že si má každou obálku otevřít vždy v den svých narozenin. Dopisy byly naplánované až do doby, kdy dceři bude 18 let. Vše měl muž promyšlené tak, aby na něj jeho dcera nezapomněla a každý rok si mohla připomenout to, jak úžasného otce měla. Několik dalších obálek také připravil pro zbylé členy rodiny a přátele.

Obálky iZdroj fotografie: Pixabay

Obsah není jasný

To, co v různých obálkách muž píše, se nikdo nedozvěděl. Žena se totiž nechala slyšet, že každou obálku otevře přesně dle instrukcí svého zesnulého manžela. Nikdy prý neotevře žádný dopis v jiný den, než jaký mu byl určen. Obsah vzkazu si zřejmě také nechá pro sebe nebo jej bude sdílet se svou dcerou. Tímto dojemným gestem dal muž jasně najevo, jak moc mu na jeho rodině záleželo. Také bylo evidentní, jak moc je mu líto, že tu pro ně nemůže být o něco déle, než ve skutečnosti byl.

Co mohlo být podle vás obsahem dopisů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články