Muž na dálnici zpozoroval kličkující auto. Jakmile se přiblížil a uviděl na přední sedadlo, vše pochopil a úmyslně do něj narazil

Tento hrdinský skutek si zaslouží uznání. Muž viděl na dálnici podivně kličkující auto. Když mu došlo, co se děje, schválně do něj zezadu naboural.

i Zdroj fotografie: Policie ČR
                   

Čtenářka DámskéhoDeníku se s námi podělila o příběh, který se nedávno stal jejímu manželovi. Paní Daniela Hlavatá bydlí s rodinou v malém městě v Jihomoravském kraji a její muž Petr denně dojíždí za prací do Brna. Využívá k tomuto účelu dálnici, kde se mu nedávno stal opravdu kuriózní zážitek. Naštěstí z něj všichni vyvázli bez zranění.

Náhodou se zdržel

Pan Hlavatý ten den jel z práce domů výjimečně opravdu pozdě večer. Podniká v Brně v oblasti gastronomie a zdržel se ve své provozovně kvůli inventuře. V jiné dny vždy pospíchá domů za svou manželkou a dvěma dětmi, tentokrát to ale jinak nešlo. Právě tato náhoda ale pravděpodobně pomohla zachránit život řidiči, kterého večer potkal na dálnici.

Byl stále v šoku

„Ten den přišel domů velmi pozdě v noci a úplně otřesený. Hned mi vyprávěl, co se stalo,“ psala v e-mailu paní Hlavatá. „Okamžitě jsem se začala bát, že se stalo něco hrozného, a on mi řekl, že měl bouračku. Nenechal mě ani se zeptat, co se stalo, a hned začal vyprávět. Na dálnici viděl malé červené auto, které jelo velmi pomalu a kličkovalo ze strany na stranu,“ pokračovala.

Schválně do něj najel

Nejprve se údajně lekl, pak si ale všimnul, že silnice je kromě něj a tohoto vozu zcela prázdná, a odhodlal se k hrdinskému činu. Najel vedle auta a potvrdil si svou domněnku. Řidič ve voze vypadal, jako by tvrdě spal, a auto neměl vůbec pod kontrolou. Pan Hlavatý si tak dodal ještě trochu odvahy a zezadu do jedoucího vozu naboural.

Bouračka iZdroj fotografie: Depositphotos

Zachránil mu život

Tento náraz nakonec auto zastavil. Pan Hlavatý ihned zavolal záchrannou službu, jelikož měl tušení, že je zde něco v nepořádku. Řidič červeného vozu dostal mrtvici, díky rychlému zásahu lékařů ale vše dopadlo dobře. Před časem jsme na DámskémDeníku psali o tragické autonehodě, kterou řidička způsobila osudovou chybou. Tato bouračka ale nakonec pomohla zachránit lidský život.

Co byste na místě tohoto muže udělali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články