Čekala trojčata, lékaři jí ale řekli, že jedno z nich musí zemřít. Za její rozhodnutí jí tleská mnoho matek

Lékaři jí oznámili, že čeká trojčata, ale vzhledem k její váze a vyššímu věku jí doporučovali vzdát se jednoho plodu. Matka nakonec učinila velmi těžké rozhodnutí.

Trojčata v postýlce i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Těhotenství ve 38 letech není zrovna ideální, pro nastávající matku může představovat velké zdravotní nebezpečí. Každopádně Ange Wakelingová byla šťastná, když se dozvěděla, že je těhotná, a ještě více šťastná, když se dozvěděla, že čeká rovnou trojčata. Její radost se však brzy změnila v noční můru, protože netušila, že ji čeká obrovské překvapení s ještě závažnějším rozhodnutím. Kvůli své nadváze a vyššímu věku jí lékaři okamžitě upozornili na rizika spojená s těhotenstvím. 

Musela udělat těžké rozhodnutí

Když zjistila, že čeká trojčata, riziko se ještě zvýšilo. Ange vážila 140 kilogramů, což lékaři označili za nevhodné pro těhotenství s trojčaty, neboť hrozila nebezpečná preeklampsie. Také jí sdělili, že hrozí vysoký krevní tlak, cukrovka a předčasný porod, což by mohlo vést k úmrtí všech tří dětí. Proto jí lékaři doporučovali, aby se rozhodla obětovat jedno ze svých trojčat a porodit jen dvě děti. Chtěli zamezit tomu, že by během porodu zemřela matka i všechny tři děti. 

Doporučení lékařů ignorovala

Ange tuto možnost odmítla. Těhotenství samo o sobě bylo pro rodinu ohromujícím překvapením, protože ve věku téměř 40 let se to neočekávalo. Přítomnost trojčat v rodině byla absolutním šokem. Lékaři ji sice varovali před rizikovým těhotenstvím, ale ona se rozhodla porodit všechny tři děti. Porod proběhl v 35. týdnu těhotenství a Ange byla obklopena týmem lékařů a sester, kteří se připravovali na možné komplikace. K jejich velkému překvapení se všechny tři děti narodily zdravé.

Trojčata pod dekou iZdroj fotografie: Depositphotos

Děti neměly žádné problémy

Nepotřebovaly inkubátor ani intenzivní péči, byly úplně zdravé. Starat se o trojčata je jistě náročné, zvláště když mají rodiče ještě jedno starší dítě. Ange by nikdy nezměnila své rozhodnutí. Dnes je nadšená, že má velkou rodinu, a je vděčná za každé ze svých dětí. Lékař opakovaně navrhoval Ange, aby se vzdala jednoho nebo dvou dětí z trojčat. Tato zpráva ji šokovala a ani vteřinu neuvažovala o takovém kroku. Dnes ví, že její rozhodnutí bylo to nejlepší, jaké mohla udělat. 

Co byste na jejím místě dělali?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články