Móda nezná věkovou hranici. Dáma v pokročilém věku motivuje celý svět

S modelingem začala těsně před sedmdesátkou. Dnes musí odmítat nabídky. Tato žena boří mýty o světě módy i stereotypu, že život ženy po padesátce končí.

žena na ulici i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Nesmírně inspirativní žena Colleen Heidemann je momentálně žádanou modelkou. Zatímco módní svět ji uznává jako nesmírně šarmantní ženu s vytříbeným vkusem pro módu, někteří obyčejní lidé jí zase tolik nefandí. Někteří se jednoduše ze stereotypního vnímání věku nedokážou osvobodit. Píšou Colleen, že některé věci jsou pro ženu nad sedmdesát prostě tabu. Colleen se tomu však jen směje a dál se snaží být inspirací pro všechny ženy, jež to po padesátce ještě nechtějí vzdát.

Všiml si jí známý fotograf

Svět módy ji přitahoval od malička. Narodila se v thajském Bangkoku. Tady chodila s maminkou do šicích dílen, kde obdivovala nádherné látky. Žasla také nad procesem proměny těchto látek ve skutečné oblečení, které se dalo nosit. A protože jako malá s rodiči hodně cestovala, její zábavou bylo pozorovat, co v různých zemích různí lidé nosí.

Později se Colleen přestěhovala do USA, pracovala jako letuška a narodili se jí dva synové. Nakonec si otevřela i obchod s módou. Své celoživotní vášně se jednoduše nevzdala. I v soukromí se obléká nesmírně stylově a elegantně. Zaujala tak jednoho známého fotografa, který s ní nafotil pár snímků. To jí bylo 69 let. Netušila, že se už brzy stane vyhledávanou modelkou.

Život po padesátce rozhodně nekončí

Instagram Colleen Heidemannové je plný inspirativních módních fotografií. Kromě toho se však Colleen snaží zbourat i zažité stereotypy. Je zvyklá, že sem tam někdo napíše komentář ve stylu: „V sedmdesáti už bys neměla nosit boty na podpatku,“ nebo „Neměla by ses fotit v prádle.“ Collen však těmto haterům posílá jasný vzkaz.

„A co takhle, aby každý nosil, co chce? Plavky nejsou omezené věkem, každé tělo je pro ně vhodné. A kdo říká, že se musíte přestat cítit pěkně v prádle, když je vám sedmdesát?“ nenechá se vyvést z míry a proti ageismu (diskriminace na základě věku) bojuje s grácií a sebevědomím sobě vlastním. Dlužno dodat, že Colleen je i v 73 letech nesmírně aktivní a tuto aktivitu považuje za lék proti stárnutí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Colleen Heidemann (@colleen_heidemann)

Nejhorší podle ní je, když se ženy nechají po padesátce uzavřít do krabičky „jsem neviditelná“ a rezignují na mnoho věcí, které by rády dělaly, ale už se to nehodí. Věk je podle Collen jen číslo a sama považuje stáří za „věk osvícení“. „Uvědomte si, kolik úžasných věcí se ještě musíme naučit, procítit, promyslet, zažít a kolik zábavy nás ještě čeká. Takže neklesejme na mysli a pokračujme, pokračujme a nepřestávejme jít kupředu,“ vzkazuje Collen ostatním.

Co říkáte na tuto šarmantní dámu?

Zdroj: Bust
Diskuze Vstoupit do diskuze
146 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články