Překrásné gesto ke své babičce. Mladík pozval babičku na největší událost dosavadního života

Student jménem Dakota Wallon se rozhodl pozvat svou babičku na největší událost jeho dosavadního života. Tohle video vehnalo tisícům lidí slzy do očí.

ples lucerna i Zdroj fotografie: Jakubkorab/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
                   

Mladíka Dakotu Wallona ze Spojených států čekala největší událost jeho dosavadního života. Zrovna ukončoval střední školu, a tak se měl zúčastnit také absolventského plesu, důležité události, na které nemohl chybět. Jako doprovod si nevybral žádnou svou kamarádku, ale svou 92letou babičku Maddeleine Miller. A měl pro to krásný důvod.

Nebyla na svém plese

Účastníci slavnostního plesu ve Walford City v Severní Dakotě nemohli uvěřit svým očím. Student posledního ročníku se na událost vypravil se svou babičkou, kterou zde také požádal o tanec. Madeline Miller, která měla tou dobou 92 let, totiž nikdy na tomto slavnostním ukončení střední školy nebyla. Její otec vážně onemocněl a ona musela své studium přerušit a nikdy jej nedokončila.

Nejdřív to nechápala

„Nejdřív jsem se divila, proč chce, aby s ním na ples šla stará paní, když na škole má tolik mladých dívek,“ komentovala Madeline. Video z této události se zanedlouho objevilo na YouTube kanálu NBC News. „Je to krásné. Přála bych si, aby tu pořád byla moje babička Beatriz, chtěla bych ji obejmout a strávit s ní nějaký čas,“ posteskla si jedna z komentujících.

Myšlenky na prarodiče

Toto video jistě spoustu lidí přivedlo k myšlenkám na jejich vlastní prarodiče. Právě oni s nimi od dětství trávili spoustu času a nezištně je milovali celým svým srdcem. Mnoho lidí ale mrzí, že to svým babičkám a dědečkům nikdy nebyli schopni vrátit. A najednou bylo pozdě. Proto by se měl každý zamyslet nad tím, kdy s nimi naposledy trávil čas a řekl jim, že je má rád.

Často se cítí osamělí

Tohle všechno je důležité zejména nyní, v podzimním období, kdy starší lidé tráví ještě více času doma a o samotě. Navíc se blíží Vánoce, což je doba, kdy by nikdo neměl být sám. Podle webu ČT24 statistiky potvrzují, že vánoční svátky jsou pro tyto lidi skutečně velmi psychicky náročné. Uvádí v článku proto také číslo, na které mohou senioři zavolat, pokud se cítí osamělí. O tom, jaké to je, cítit se tak sám, se redakci DámskéhoDeníku svěřila i naše čtenářka. Její dopis byl skutečně smutný.

Co říkáte na tento nápad?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články