Mezi obrázky se skrývá jedna chyba, kterou najde jen 12 % Čechů

Mnoho činnosti vyžadují pozornost a soustředění. Jsou to dovednosti, které můžete trénovat po celý život prostřednictvím cvičení. Můžete je najít na internetu nebo si zakoupit přímo sešit na trénování.

                   

Tato cvičení umožňují monopolizovat mentální schopnosti subjektu, obrazu nebo činu. V tomto ohledu si můžete udělat několik testů, které pomohou zlepšit vaši soustředěnost a stimulují vaši paměť a mozek. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Hledejte, dokud můžete

Série obrazů má pokaždé jiné zadání, ale odpovědět je potřeba rychle

Na prvním obrázku vidíte květiny. Jedna z nich je ale rozdílnější než ostatní.

i
i

Na tom druhém musíte najít slepici, která se odlišuje od ostatních.

i
i

Našli jste? Zatím je to jednoduché. Na třetím obrázku vidíte bonbony. Jeden se ale liší, který to je? 

i
i

Čtvrtý obrázek už je hodně náročný a možná zabere více času než předchozí. I tady musíte najít odlišné hodiny. Jak postupujete dále, obrázky budou těžší a čas k nalezení se bude prodlužovat.

i
i

Jak rychle najdete rozdílnou koblihu na pátém snímku? 

i
i

Šestý obrázek zobrazuje červené růže. Potrapte mozek a určete, která se liší od ostatních. Těmito cvičeními si můžete mozek procvičovat každý den.

i
i

Paměť je možné zlepšit pomocí jídla

Členka Akademie medicíny a francouzská specialistka na neurofarmakoterapii Jean-Marie Bourre věří, že je možné zlepšit paměť a procvičit mozek prostřednictvím jídla.

Podle ní náš mozek absorbuje 20 % spotřebované energie právě z toho, co konzumujeme. Náš mozek potřebuje stravu s nízkým obsahem nasyceným tuků a červených mas. 

iZdroj fotografie: Pixabay.com
Pestrá strava je základ pevného zdraví a bystrosti

Převažovat by měly ryby a ovoce se zeleninou. Snídaně nadále zůstává důležitým jídlem dne, aby se zabránilo nízké soustředěnosti a výpadkům paměti, které se mohou objevit postupně s přibývajícím věkem. Je také důležité zůstat hydratovaný a nedílnou součástí zdravého mozku je spánek, protože během něj dochází k posílení paměti.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud budete svůj mozek procvičovat jen několik minut denně, můžete si na stáří připravit hezký start, protože vaše paměť bude i v pozdějším věku ve střehu a nepřekvapí vás žádné záludné otázky. Starší lidé například milují luštění křížovek nebo sudoku.

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články