Lidé pomlouvali její postiženou dcerku. Matka vyslala do světa velmi emotivní zprávu

Rodiče postižených dětí mají obtížnější život než běžní rodiče. O to více pro ně může být nepříjemné, když se jim nebo jejich dítěti někdo posmívá. Stejně tak se to stalo této rodině.

kočárek i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Děti trpící nějakým postižením to ve svém životě nemají jednoduché. Stejná rána je to i pro jejich rodiče, kteří musejí svůj život maximálně přizpůsobit svým dětem. Někteří lidé jsou však schopní nebrat na tyto osoby jakýkoliv ohled a chovají se velice neuctivě. S tím se setkala i tato holčička a její maminka. Ta se však rozhodla vzít situaci do svých rukou.

Holčička trpí vážnou nemocí

Malé holčičce byla lékaři diagnostikována nemoc, která se týká jejích kostí a kloubů. Tato nemoc se nazývá syndrom hypermobility kloubů. Holčičku to limituje zejména v tom, že nemůže delší dobu chodit nebo jen stát na svých nohou. Ačkoliv nemoc na ní není nijak vidět, občas trpí velikými bolestmi, pláče a musí své klouby nechat odpočinout.

Matka je dceři oporou

Pro svou nemocnou dceru je její matka schopná udělat prakticky cokoliv. Pokud je nutná nějaká delší cesta pěšky, která je pro její dceru větší zátěží, snaží se hledat úlevu pro její klouby. S tím se pojí i to, že i když je její dcera již velká, občas ji musí nosit v náruči, aby alespoň trochu ušetřila zátěž na klouby. Další častou praktikou je pak používání kočárku, do kterého se holčička ještě vejde. Tam se může posadit a nechat své klouby na nějaký čas v klidu.

Okolí mívá nevhodné poznámky

Při svých cestách se matka s dcerou samozřejmě střetávají se spoustou poznámek od kolemjdoucích. Někteří lidé pak mají různé poznámky. Například že nechápou, jak tak velké dítě může matka stále nosit v náruči nebo vozit v kočáru. Tito lidé však netuší, čím si dítě prochází a jaký je skutečný důvod toho, proč to všechno její matka dělá. Jí samotné tyto komentáře samozřejmě vadí, ale snaží se na ně nereagovat.

pláč iZdroj fotografie: Pixabay

Matka napsala vzkaz

Jednoho dne se matka malé holčičky již naštvala natolik, že se rozhodla napsat vzkaz na sociální sítě. Tato obsáhlá zpráva byla hlavně o tom, aby si lidé uvědomili, že její dcera někdy trpí obrovskými bolestmi. Také apelovala na to, aby je lidé přestali soudit, když o nich nic netuší. To, že dceřina nemoc není vidět, nemusí hned znamenat, že je rozmazlená nebo líná. Matka zároveň doufá v to, že vzkaz uvidí co nejvíce lidí a zbaví se nepříjmených pohledů nebo komentářů okolí.

Jak byste v takovém případě zareagovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články