Byli svoji 67 let, jeden bez druhého nemohl žít. Příběh lásky a odchodu na onen svět

Někteří lidé jsou si natolik blízcí, že pokud jeden z nich zemře, ten druhý jej brzy následuje. Tito manželé zemřeli jen pár hodin po sobě.

držení za ruce i Zdroj fotografie: Freepik
                   

„V nemoci i ve zdraví, dokud nás smrt nerozdělí…“ Tito manželé naplnili svůj slib. Zůstali spolu v nemoci, ale smrt je rozdělila jen na malou chvíli. Zemřeli totiž ruku v ruce jen chvíli po sobě. Jejich dcera zavzpomínala na jejich mimořádné pouto a lásku, která je pojila. Tento příběh sice patří k těm výjimečným, ale fenomén, kdy letití manželé umírají krátce po sobě, je znám. Možná znáte podobný příběh i z vašeho okolí nebo rodiny.

Pohledný muž v námořnické uniformě jí učaroval

Floyd a Violet Hartwigovi prožili šťastné manželství, které trvalo dlouhých 67 let. Oba byli rodáci z Eastonu v Kalifornii, kde také na rodinném ranči prožili celý společný život. Jiskra mezi nimi přeskočila, když Floyd dostal na čas propustku od námořnictva a přijel se na chvíli podívat domů. Pohledný muž v námořnické uniformě Violet neunikl. Oba si padli do oka a tak začala jejich dlouhá společná cesta.

Brzy se však museli opět odloučit, když se Floyd musel vrátit k armádě. To už však bylo jeho srdce zadané a své dívce mohl z dalekého Pacifiku posílat milostné dopisy. Vyměnili si jich za tu dobu více než sto a rodina je dodnes opatruje jako památku. Po válce v roce 1947 se konečně vzali. Přestěhovali se na ranč, kde prožili skromný, ale šťastný život. Vychovali tři děti, pěstovali bavlnu a chovali krůty, napsal o nich web CBC.

„Moje máma měla posledních několik let demenci a kolem prázdnin jsme si všimli, že upadá. Pak mi zavolal doktor, že otec má selhání ledvin a zbývají mu dva týdny života. Tak jsme se rozhodli dát je do hospice dohromady,“ uvedla pro ABCNews jejich dcera Donna Scharton. Celá rodina měla možnost se s umírajícím otcem a dědečkem rozloučit.

Drželi se společně za ruce

Byli tam, i když se blížil jeho konec. Donna uvedla, že vytušila, že její otec brzy zemře. Měl bolesti, ale nestěžoval si, zajímal se o svoji ženu. Rodina tak přisunula jejich postele co nejblíže k sobě, aby se mohli držet za ruku. Floyd brzy vydechl naposledy. Violet už na tom tehdy nebyla kvůli demenci příliš dobře. Donna jí však řekla, že tatínek právě zemřel a že na ni čeká. O pět hodin později zemřela i ona.

Rodina se podělila s ostatními o tento krásný příběh lásky a spojení dvou lidí, kteří bez sebe nedokáží být ani pár hodin. I když je tento příběh mimořádný tím, že manželé zemřeli téměř současně, není neobvyklé, že letití manželé odcházejí v řádu týdnů nebo měsíců po sobě. Jako moje babička, která zemřela jen tři měsíce po mém dědečkovi. Život pro ni bez něj ztratil smysl.

S podobnými zkušenostmi se svěřili i lidé v komentářích k videu o tomto příběhu. „Je běžné, že senioři umírají krátce po sobě. Můj děda zemřel na podzim a babička na jaře. Viděla jsem o tom také nekrology v novinách,“ napsala Idelle. Mnoho lidí stále hledá recept na takovou lásku, která si dokáže podmanit i samotnou smrt. Jen některým se však podaří ji skutečně najít. O jedněch takových šťastlivcích jsme nedávno také psali na DámskémDeníku.

Jaké máte zkušenosti s tímto zajímavým fenoménem vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články