Budoucí maminka musela učinit strašlivé rozhodnutí mezi dvěma životy. Dokážete si představit, jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Místo těšení se na příchod svého prvního dítěte přišla tragická zpráva. Budoucí maminka se musela rozhodnout, jestli zemře ona, nebo její syn.

těhotná žena i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Život někdy píše velmi radostné příběhy, někdy však bohužel i ty neuvěřitelně tragické. Příběh Brianny a jejího synka patří k těm nejsmutnějším. Místo radostného života s prvním dítětem se její život otočil během krátké chvilky úplně jiným směrem. Tato mladá maminka stála před tak těžkým rozhodnutím, že si jej jen málokdo umí představit. I v tomto příběhu se však nakonec dá najít určitá útěcha a naděje pro pozůstalé.

Už na začátku těhotenství dostala špatné zprávy

Příběhů o maminkách, které neváhají riskovat vlastní život, aby zachránily své dítě, jsme na Dámském Deníku napsali mnoho. Jedním z nich byl i statečný čin maminky, která se snažila zachránit svých šest dětí z hořícího domu. Mezi statečné maminky, které neváhaly obětovat život, se zařadí i Brianna Rawlings z australského Sidney.

Když jí bylo 18 let, otěhotněla se svým prvním dítětem. Všichni se na jeho příchod moc těšili. Vše se zdálo být zalité sluncem. Když však byla Brianna v 17. týdnu těhotenství, lékaři jí oznámili tragickou zprávu. Onemocněla leukémií, a pokud chce mít šanci na její přežití, musí ihned nastoupit léčbu. Tu by však miminko pod jejím srdcem rozhodně nepřežilo.

petriho miska iZdroj fotografie: Freepik
Výsledky rozborů krve nedopadly dobře

Brianna se rozhodla, že svého syna donosí a léčbu zahájí až po porodu. Tím si však násobně snížila své šance na uzdravení. Nenechala se však nikým přemluvit a přes všechnu nepřízeň se soustředila na to, aby svého chlapečka donosila. I to se však zkomplikovalo. Ve 26. týdnu těhotenství dostala Brianna vážnou infekci s vysokými horečkami. Život dítěte byl v ohrožení a lékaři tak museli provést akutní císařský řez.

Chlapeček vypadal, že to zvládne

Malý Kyden se narodil živý a zdálo se, že má dobré vyhlídky. Brianna byla šťastná. Bohužel za několik dní dostal chlapeček žaludeční infekci, kterou bohužel nepřežil. Podle DailyMail Brianne řekla:Těch 12 dní, které jsem mohla strávit se svým chlapečkem Kydenem, držela jsem ho, počítala mu prsty na nohou a na rukou a mluvila s ním, jako když byl v mém bříšku. Byly tak zvláštní, bylo to nejlepších 12 dní mého života! I když Kyden už není mezi námi, dal mi sílu pokračovat a překonat to.“

Nothing makes me happier than watching my son grow bigger and stronger!😍🤱🏽

Zveřejnil(a) Brianna Rawlings dne Pátek 14. září 2018

A opravdu, chvíli se zdálo, že Briannin stav se zlepšuje. Zahájila léčbu, začala přibírat na váze a cítila se dobře. Koncem listopadu se vše opět otočilo špatným směrem. Výsledky ukázaly, že už nemůže podstoupit plánovanou transplantaci kostní dřeně. Jedinou nadějí tak zůstal drahý lék. Rodina založila sbírku, aby na lék vybrala prostředky. Bohužel ani ten už nepomohl.

Po Vánocích odešla za svým synem

„29. prosince kolem 21:00 – obklopena mnoha zlomenými srdci – naše krásná Brianna dosáhla konce své cesty s námi zde na Zemi a konečně se znovu shledala se svým Medvídkem Kydenem. Jsme absolutně zlomení, ale zároveň v míru s vědomím, že už ji nic nebolí,” napsala Briannina sestra na GoFundMe, kde pořádali sbírku.

anděl iZdroj fotografie: Freepik
Po Vánocích odešla za svým synem

Poslední Vánoce tak Brianna strávila obklopená svou rodinou a krátce na to odešla za svým milovaným synkem, jen pár měsíců po jeho smrti. I když je to neuvěřitelně smutný příběh, jako by v něm bylo něco nadpozemského. Nezdá se vám? Zjevuje mateřskou lásku, sílu ducha, bojovnost, ale i smíření s tím, že některé věci jednoduše nejde pochopit. Alespoň tedy prozatím ne.

Co říkáte na tento tragický příběh?

Diskuze Vstoupit do diskuze
68 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články