Malý pes velkým hrdinou. Drobný mazlíček neohroženě zachránil majitele před útokem mnohem většího predátora

Maminka zveřejnila video z domovní kamery, které zachycuje dramatickou scénu. Její dcera i s malým psem utíkají před útočícím divokým kojotem. Vítěz dramatu byl nečekaný.

jorkšír i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Někteří lidé si psy pořizují jen jako mazlíčky. Jiní ocení, když je čtyřnohý kamarád dokáže také ochránit nebo pohlídat dům. V takovém případě zvolí spíše velké nebo obávané plemeno, které zastraší každého, kdo by si chtěl dovolovat. V tomto příběhu se však stal hrdinou malý jorkšír. Dokázal všem, že i malý pes je ochoten pro svou rodinu riskovat, přestože se zdálo, že nemá nejmenší šanci.

Holčička i pes utíkají před kojotem

Ve videu níže se můžete podívat na dramatickou scénu, kterou zachytila pouliční kamera na jednom z rodinných domů. Nejprve je slyšet křik a poté se na scéně objevuje 10letá holčička, která utíká před obrovským kojotem, který se ji chystal napadnout. S sebou má však také malou jorkšírku Macy, kterou právě venčila. Macy běží za svojí paničkou, ale rychlý kojot ji dostihne.

A neváhá ji vzít do svých zubů. Holčička se rozhlíží po prázdné ulici a zoufale volá o pomoc, zatímco Macy bojuje s kojotem. Ten je proti ní obrovský, Macy se však nenechává zastrašit. Nepřestává štěkat a snaží se vyhnout jeho zubům. Holčička se před kojotem schová na terasu domu. Divoké zvíře se snaží štěkajícího jorkšíra stále napadat. Nakonec je však vidět, že ve svém počínání ustává a začíná váhat.

Macy stále štěká, kojot chvíli stojí, rozhlíží se a nakonec se rozhodne prchnout pryč. Zraněná jorkšírka běží ještě vítězoslavně za kojotem a štěká, aby mu dala najevo, že sem už se vracet nemá. I když ve videu nepůsobí Macy nějak potrhaně, rychlá návštěva u veterináře odhalila, že má vážná vnitřní zranění. Musela podstoupit operaci. Lékaři ji zachránili, ale rodině také poslali tučný účet.

kojot iZdroj fotografie: Freepik

Na léčebné výlohy jim přispěli lidé ve sbírce

Dorothy Kwanová se tak rozhodla zveřejnit příběh jejich malé hrdinky, která se odvážila postavit samotnému kojotovi. Dorothy žije sama se dvěma dětmi a malou Macy ve Scarborough v Torontu. Jak sama uvedla, její děti a pes jsou to nejdůležitější a nejmilovanější, co v životě má. Bylo pro ni těžké sledovat zraněnou Macy, která na tom zpočátku nebyla vůbec dobře.

Aby mohla zaplatit léčebné výlohy, obrátila se na stránku GoFundMe, kde zveřejnila celý jejich příběh. Lidi nenechal osud této malé bojovnice chladnými a brzy se ve sbírce sešlo mnohem více peněz, než bylo potřeba. Z poslední zprávy vyplývá, že Macy konečně přestala mít horečku a daří se jí dobře. „Jsem na ni velmi hrdá. Žádní kojoti si s ní nebudou chtít zahrávat, až se vrátí domů. Moje divoká holčička je opravdová bojovnice,“ napsala vděčná Dorothy. Na tento hrdinský čín se můžete podívat ve videu níže.

Co říkáte na tuto malou bojovnici?

Zdroj: Kutyafan
Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Anna Sedláková

Zobrazit další články