Mladá žena zachránila toulavého psa. Překvapením však bylo, že to nebyl pes, ale kojot

Mexičanka v domění, že zachraňuje toulavého psa, zachránila divokého kojota. Ten měl zlomenou nohu, a tak jej odvezla k veterináři.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Stalo se tak v mexickém státě Tamaulipas. Z události byla rázem senzace internetu. Když totiž žena zraněného psa dovezla k veterináři, okamžitě ji vyvedl z omylu. O psa se nejednalo. Zraněné zvíře bylo totiž divokým kojotem.

Kojot byl poslušný a přátelský

O to více byla žena překvapená, protože kojot byl milý a poslušný. Tento masožravec dorůstající hmotnosti až dvaceti kilogramů, jehož domovinou je právě Mexiko, žije v párech nebo rodinných smečkách. V tomto případě byl však kojot naprosto osamělý. Důvodem mohlo být právě jeho zranění nohy. 

iZdroj fotografie: Pixabay

Žena kojota pojmenovala Pancho a zdůrazňovala, že se na ni nikdy nepokusil zaútočit. Byl naopak velmi přátelský a učenlivý. Na svých sociálních sítích následně uvedla, že se Panchovi dostane pět dní intenzivního ošetření na veterinární klinice, aby se jeho zraněná končetina mohla uzdravit. 

Pancho je divoké zvíře a patří zpět do přírody

Kojoti se běžně živí v případě nedostatku potravy i zdechlinami, ale nezdráhají se přiblížit ani k lidským obydlím, kde pak vyjídají odpadky. Napadení divokým kojotem bývá spíše výjimkou a divoká zvířata včetně těchto bývají plachá. Farmáři v Americe věří, že kojoti jim zabíjejí dobytek, a proto je střílejí. Ročně bývá zabito až 90 tisíc kojotů. Pravda je však taková, že tato zvířata loví dobytek, jen pokud je opravdu velký nedostatek potravy.

iZdroj fotografie: Pixabay

Mladé ženě je jasné, že se jedná o divoké zvíře a mělo by být navráceno do svého přirozeného prostředí. Panchovi se dostalo nejlepší možné péče, přesto však nebyl jeho uzdravovací proces úplně ideální. Přestal jíst a spolupracovat, což jeho vypuštění zpět do volné přírody značně komplikuje. Veterinární lékař dodal, že kvůli tomu, že se jedná o divoké zvíře, je nyní Pancho ve velkém stresu. To může být důvod jeho odmítání potravy. 

Zdroj: Themindunleashed

Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Vzala roli balicího papíru a začala ho lepit na podlahu v pokoji jejího syna. Maminka na mateřské tak ušetřila nejmíň 10 tisíc
Události247.cz
Události247.cz
Drahota nedopadá na každého: Politici si zase přidávají platy. Zaplatí jim je už tradičně daňoví poplatníci
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Slavná bramborová dieta, ze které šílí celý svět. Už za 3 dny jsou vidět výsledky, její princip je snadný
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Rusko používá rojící se munici Shahed 136. Navzdory nízkým nákladům je sebevražedný dron extrémně propracovaný