Tento malý ošklivý psík jedl na ulici odpadky. Nyní je z něj to nejrozkošnější stvoření

Zanedbané zvíře objevili pracovníci útulku v hrozném stavu. Fenka musela pojídat odpadky, aby vůbec přežila. Nyní prošla obrovskou proměnou a vypadá jako vyměněná.

Bílý pes na vodítku i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Fenka zachráněná loni v Louisianě pobývala dlouho na ulici a vypadala velmi zanedbaně. Ošklivého zvířete se lidé štítili, protože malá Abby musela často pojídat odpadky, aby se vůbec dožila dalšího dne. Zaměstnanci útulku Humane Society of Northwest Louisiana ale věděli jistě, že se ji musí pokusit zachránit všemi dostupnými prostředky.

Divili se, že ještě žije

Lidé pracující v útulku jsou sice zvyklí na ledacos, když ale na okraji silnice viděli vyhublou fenku Abby, nedokázali věřit svým očím. Bylo totiž těžké uvěřit, že byla schopná přežít v takovém stavu tak dlouho. Starší fena trpěla ušními a kožními infekcemi, měla také zlomenou zadní nohu a několik dalších nemocí, které vyžadovaly pozornost a lékařskou péči.

Nikdo její problémy neléčil

Abby byla ke všemu téměř lysá, na nemocemi postižených místech jí totiž nerostla srst. Její věk byl odhadnut asi na 10–12 let. Naštěstí si ji dobří lidé z útulku vzali pod svá ochranná křídla. „Museli jsme jí denně dávat speciální šampony a léky, abychom jí odstranili kožní infekce a vyléčili zánět uší,“ řekla listu Sarrah Waltonová, která pracuje v útulku. „Během této náročné doby se jí dostalo velkého množství lásky a péče.

Musela na operaci

Přes všechnu snahu veterinářů musela nakonec Abby dokonce podstoupit jednu operaci, aby jí narovnali zlomenou nohu. Báli se, že to vzhledem k vysokému věku nebude snášet dobře, ale fenka byla statečná a zotavila se velmi rychle. Po všech léčebných procedurách navíc vypadá naprosto rozkošně, skoro jako vyměněná.

Je z ní roztomilé stvoření

Nyní je z Abby načechraný pes, kterému byste rozhodně netipovali tak pokročilý věk. Vypadá jako malé štěně. Nyní zůstává v prostorách útulku, jelikož ještě zvěrolékaři nedokončili léčbu jejího zánětu v uších. Po několika týdnech ale bude připravena opustit své psí kamarády a vydat se vstříc nové rodině, která jí dá lásku a nový domov.

Co říkáte na proměnu tohoto pejska?

Diskuze Vstoupit do diskuze
118 lidí právě čte
Zobrazit další články