Skutečný hrdina: 5letý chlapec zachránil svoji malou sestřičku, vynesl ji z hořícího domu

Při některých situacích může být hranice mezi štěstím a neštěstím velice tenká. Něco takového si uvědomil i tento chlapec, který se odhodlal k velice hrdinskému činu.

požár i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Při požárech častokrát přichází k újmě nejen majetek, ale také zdraví či životy ohrožených lidí. U záchranných operací jde během takových případů často o vteřiny, které rozhodují o osudech všech zúčastněných. V podobné situaci se ocitl i tento malý chlapec, který musel během požáru domu velice rychle jednat, aby nedošlo k obrovské tragédii. Díky jeho hrdinskému činu je nyní spoustě lidem jeho jednání příkladné.

Chlapec ucítil kouř

Jednoho brzkého rána se chlapec vzbudil netradičně brzy. Ihned po probuzení ucítil prapodivný zápach kouře. Netrvalo dlouho a chlapec ho také zahlédl. A nejen to – doprovázely ho plameny. V tu chvíli mu hned bylo jasné, že v jejich domě hoří. Ve vedlejším pokoji spala chlapcova sestra a tu se okamžitě vydal před plameny zachránit. Chlapci se podařilo sestru dostat z domu oknem.

Záchranná akce pokračovala

Ihned, co se chlapci podařilo dostat svou sestru do bezpečí, vydal se zachránit také svého psa, jenž byl uvězněný v hořícím domě. Svého mazlíčka zachránil naštěstí velice rychle, což bylo zásadní, jelikož jeho sestra a pes nebyli jediní, kdo potřeboval zachránit. Jakmile byl pes v bezpečí, bylo tomuto malému zachránci jasné, že zbytek záchrany nezvládne a bude potřebovat pomoc.

Sousedé chlapci pomohli

V hořícím domě byl nadále ještě zbytek chlapcovy rodiny. Malý zachránce tak rychle doběhl do sousedství s žádostí o pomoc. Sousedé samozřejmě neváhali a zavolali hasiče. Než jednotka dorazila, běželi chlapci na pomoc. Díky této pomoci se nakonec podařilo zachránit i zbytek rodiny. Jak se ukázalo, v hořícím domě bylo uvězněno dalších 6 členů domácnosti.

hasiči iZdroj fotografie: Pixabay

Vše dobře dopadlo

Hasičské jednotky dorazily na místo velice rychle. Díky chlapcově činu se podařilo předejít veliké katastrofě. Rodina byla zachráněná a nikomu se nic nestalo. Hasičům se nakonec podařilo požár uhasit a později vyšetřit i jeho příčinu. Výsledkem vyšetřování bylo, že požár způsobila přetížená zásuvka v chlapcově pokoji. Nebýt jeho statečného činu, mohlo se stát veliké neštěstí.

Jak byste se v takové situaci zachovali vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
124 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články