Kostice z podprsenky ji málem připravila o život. Přeživší teď varuje ostatní ženy

Žena popsala svůj hrůzný zážitek. Málem zemřela kvůli obyčejné kostici z podprsenky. Nyní chce varovat ostatní před tímto hrozícím nebezpečím.

podprsenka i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Z příběhu ženy žijící na jednom z ostrovů shetlandského souostroví až mrazí. Když začala cítit lehké pálení pod prsy, nijak to neřešila. Nikdy by si nepomyslela, že by to mohlo značit něco hrozného a nebezpečného. Jako každá žena, která nosí podprsenky, věděla, že občas může dojít k odřeninám či zapařeninám. Co však nečekala, bylo to, že jí tato nevinná bolest málem stála život. Koho by napadlo, že kostice v podprsence může být tak nebezpečná?

Mírnou bolest pod prsy zprvu neřešila

Třiapadesátiletá Sylvia žila normální život. Již od mládí měla velká prsa, která se jí po porodu ještě zvětšila. Bez podprsenky chodit nemohla, protože měla ňadra povislejší, a tak kupovala toto spodní prádlo vždy vyztužené nebo minimálně s kosticemi. Když se oteplilo, začala v jednu chvíli pociťovat mírné pálení pod prsy, ale nevěnovala tomu pozornost. Až když si všimla malé bulky, která se rychle změnila v bolestivý absces, začala to řešit.

Šla tedy pro jistotu k lékaři a byla už mírně vyděšená. Ten ji vyšetřil a předepsal léky proti bolesti a antibiotika, jež by jí dle jeho slov měla zabrat do dvou dnů. Sylvia se však i přes předepsanou medikaci cítila každým dnem hůř a hůř. Když už se bolest a celkový zdravotní stav nedal vydržet, jela na pohotovost. Hrozně trpěla a v hloubi duše cítila, že něco není v pořádku.

Byla v ohrožení života

Jakmile vešla do ordinace, sestra při pohledu na ni věděla, že se jedná o opravdu urgentní a naléhavý případ. Sylvia byla okamžitě hospitalizována a nitrožilně jí byla podávána antibiotika a léky proti bolesti. Přesto se ale její stav ani po několika dnech nezlepšil, naopak se zhoršoval. Lékaři tedy provedli podrobná vyšetření, díky nimž se jim naštěstí podařilo diagnostikovat příčinu ženina utrpení. Jednalo se o nekrotizující fasciitidu, což je akutní infekce pojiva, během které bakterie doslova sežerou pacientovo tělo.

červená podprsenka iZdroj fotografie: Pexels

Doktoři věděli, že v tuto chvíli hraje roli každá vteřina. Infekce by mohla vést k amputaci postižené oblasti, nebo dokonce k srdečnímu selhání. Pacientce oznámili, že jí může vypovědět službu více orgánů najednou. Sylvii tedy vrtulník transportoval do specializovaného zařízení, kde byla umístěna do farmakologického kómatu, ve kterém jí byly provedeny dvě operace. Když se po osmi dnech probrala, zjistila, že má od žeber až po podpaží skoro čtyřiceticentimetrovou jizvu a chybí jí velká část prsou.

V nemocnici strávila celkem tři týdny. Lékařům se naštěstí podařilo odstranit všechnu infikovanou tkáň a pacientka se velmi dobře zotavovala. Sylvie přiznala, že z toho, jak její ňadra nyní vypadají, především v letních šatech, není nadšená, ale rozhodně si nestěžuje. Nejdůležitější pro ni je fakt, že je naživu. Svěřila se, že okamžitě vyhodila všechny podprsenky s kosticemi. Přestože nebylo potvrzeno, že právě to způsobilo její trápení, ona je o tom přesvědčena. Proto se bude bez těchto kusů oděvu cítit bezpečněji.

Co si myslíte o tomto nebezpečí?

Zdroj: Fakt
Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články