Prvorodička porodila malého obra. Lékaři ani personál takto velké a těžké dítě nikdy neviděli

Spousta nastávajících rodičů se moc těší na to, až na světě přivítají svého potomka. Tato maminka porodila dítě, jež připomínalo takového malého obra.

novorozeně v dece i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Nastávající rodiče vždy prožívají velmi zvláštní životní období. V životech těchto lidí totiž dochází k zásadní situaci, která naprosto změní jejich dosavadní průběh. Většina rodičů se ale na svého potomka těší. V některých případech se však může jednat o trochu netradiční příchody dětí na svět. Stejně tak tomu bylo u této maminky, jež přivedla na svět svého prvního syna. Jeho porodní váha se tak trochu lišila od toho, jakou malé děti obvykle mívají.

Matka čekala prvního potomka

Mladá matka si procházela svým prvním těhotenstvím. Na svou novou roli se velmi těšila a nemohla se svého miminka dočkat. Vše probíhalo bez jakýchkoliv komplikací, což pro ni bylo velikou úlevou. Na pravidelných prohlídkách u lékaře vždy bylo vše v pořádku, a žena tak věděla, že na svět přivede chlapečka. Ke konci svého těhotenství už nastávající maminka tušila, že její syn bude větší, než děti běžně bývají. Při pohledu na její veliké břicho to bylo prakticky jasné.

Porod byl náročný

I když vše probíhalo bez komplikací, žena věděla, že její porod bude velmi náročný. V posledních týdnech těhotenství jí bylo jasné, že její syn bude opravdu veliký. Žena si tedy musela projít nepředstavitelnými bolestmi, když svého potomka přiváděla na svět. Naštěstí se vše obešlo bez sebemenšího zádrhelu a chlapeček i jeho maminka byli po porodu zdraví a v naprostém pořádku. Po takto náročném příchodu na svět si zasloužil jistý odpočinek jak novorozenec, tak i jeho pyšná matka.

Chlapec byl obrovský

Chlapeček byl ihned po svém narození opravdu veliký. Jeho váha byla více než 6 kilogramů a byl také poněkud dlouhý. Kvůli jeho rozměrům a váze ho maminka nemohla porodit standardním způsobem, lékaři se museli odhodlat k císařskému řezu. Hned po porodu si však chlapeček ani nemohl užít nějaké oblečení pro novorozence, rovnou ho oblékli do toho, co normálně nosí děti, kterým je 6 měsíců. Nejdůležitější však bylo to, že byl naprosto zdravý a jeho příchod na svět neprovázely žádné komplikace.

Byl takovou menší atrakcí

Díky svým rozměrům byl chlapeček pro spoustu lidí v porodnici takovou atrakcí. Chodili se na něj dívat ostatní pacienti, a dokonce i lékaři a sestry. Jedna ze sester, která v této nemocnici pracuje již více než 30 let, prohlásila, že ještě nikdy neviděla takto veliké novorozeně. Chlapeček pak prý údajně také spořádal více než dvojnásobek běžné porce mléka, než jaký obvykle stačí novorozeným miminkům. Otázkou zůstává, zda bude vysoký a těžký i v budoucnu, nebo z něj nakonec bude nějaký hubený chlapík.

Kolik vážilo nejtěžší dítě, o kterém jste kdy slyšeli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články