Fotograf při porodu zachytil unikání moment: Miminko je napůl v děloze a napůl venku

Porodníci zvolili pro příchod novorozence na svět relativně novou metodu císařského porodu. Matka může dítě poprvé spatřit ještě ve chvíli, kdy je částečně stále v její děloze.

Plačící novorozenec i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zrození nového života je dojemný a fascinující okamžik nejen pro nastávající rodiče. Není tedy překvapením, že působivý snímek z porodu se dostal do finále letošního ročníku prestižní fotografické soutěže. Zachytil totiž velmi unikátní moment. První tři vteřiny začátku života novorozence, kterého dva lékaři právě vytahovali z dělohy těhotné ženy, a kouzelnou chvíli, kdy ho jeho matka mohla poprvé spatřit.

Matka může vidět dítě ve své děloze

Výjimečný císařský porod se uskutečnil na klinice Helios v německém severosaském městě Schkeuditz. Neuvěřitelný snímek pořídil podle deníku Bild dlouholetý nemocniční fotograf Thomas Oberländer. Fotografii, na níž se matka dívá na svého novorozence, který je ještě napůl v její děloze a napůl už na světě, porotci renomované soutěže PR Picture Award 2023 zařadili do užšího finále v kategorii Zdraví a krása.

Porodníci na německé klinice zvolili pro příchod miminka na svět poměrně novou metodu, které se říká císařský porod. Na rozdíl od klasického císařského řezu poskytuje těhotným matkám mnohem hmatatelnější a emotivnější zážitek. Při císařském řezu odděluje rodičku od lékařského týmu obvykle zástěna. V případě císařského porodu tomu tak není. „Prostěradlo oddělující matku a operační tým je na několik minut spuštěno, když je dítě vyjmuto z dutiny břišní. Matka a doprovod mohou porod sledovat,“ cituje mluvčí kliniky Bild.

Unser langjähriger Fotograf Thomas Oberländer ist für den PR-Bild Award nominiert!📸 Mit dem Bild „Kaisergeburt“ hat er…

Zveřejnil(a) Helios Klinikum Berlin-Buch dne Středa 23. srpna 2023

Stejně přišla na svět trojčata rapera

Stejnou technikou přišla na svět i trojčata kontroverzního německého rapera Bushida, kterého české publikum zná zejména díky spolupráci s ikonickým zpěvákem Karlem Gottem na hiphopové předělávce hitu Forever Young, tedy Být stále mlád. Šťastný hudebník tehdy zveřejnil na sociálních sítích fotografii z berlínské kliniky, ve které jeho žena Anna-Maria Ferchichi porodila trojčata Leonoru, Naimu a Amayu.

Těhotenství raperovy ženy bylo komplikované a podle německých médií nebylo jasné, zda všechny tři holčičky přežijí. Když se v listopadu 2021 narodily zdravé, hudebník neskrýval obrovské dojetí. Jsem prostě ohromen a dnes cítím víc než kdy jindy, že rodina je v našem životě to nejdůležitější. Nedokážu najít slova, kterými bych popsal, jak statečná byla moje žena. Dnes jsi mě udělala nejšťastnějším člověkem na světě,“ uvedl rapper po porodu na sociálních sítích.

Co si myslíte o metodě císařského řezu?

Zdroj: Bild
Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Zobrazit další články