Novorozené miminko se stalo hitem internetu. Jeho neobvyklý vzhled překvapil samotné lékaře

V maďarské nemocnici se narodilo opravdu speciální dítko. Chlapeček připomíná andílka z pohádek.

miminko i Zdroj fotografie: Freepik
                   

Každý nastávající rodič je zvědavý na vzhled svého dítěte. Zajímá ho, zda se bude podobat spíše otci, nebo matce. Výsledný vzhled potomka se pak obvykle skládá z kombinace rysů obou rodičů. V praxi tak mají děti třeba barvu očí po matce a tvar nosu po otci, nebo naopak. S touto problematikou souvisí obor genetiky a genealogie, který zkoumá rodokmeny a dědičnost.

Vlasy jako andílek

Internet v jednu chvíli zaplavily fotografie novorozence, jenž má sněhobílé vlasy. Tato abnormalita zaujala nespočet uživatelů, kteří svou přízeň vyjádřili požehnaným množstvím komentářů a pozitivních reakcí. Chlapeček jménem Bence zaujal své okolí prakticky ihned po tom, co opustil tělo své matky. Jeho odlišnosti si nejprve všiml lékařský personál.

Maďarská nemocnice byla ze speciálního pacienta naprosto unešená. Není na denním pořádku, aby se narodilo miminko s vlasy jako andílek. Chlapeček Bence totiž anděla opravdu připomíná. Jeho kudrnatá sněhobílá hlavička je opravdovým unikátem. Hned po lékařském personálu fascinovala také samotné rodiče chlapce. Něco takového opravdu nečekali.

Přezdívají mu princ Krasoň

Bence se narodil svým rodičům jako třetí dítě. Později přiznali, že se porodu chlapce obávali. Předešlé dva porody totiž nebyly pro chlapcovu matku zrovna jednoduché, a tak měli manželé obavy z možných komplikací. Po narození Bence je barva jeho vlasů mírně znervózněla. Měli strach, aby neznačila nějaké zdravotní komplikace. Lékaři je však ujistili o opaku.

Příčinou neobvyklé barvy vlasů miminka mohl být albinismus nebo nedostatek melaninu. Obojí spolu úzce souvisí. Lékaři však u chlapce provedli několik kontrolních testů, aby si ověřili, že je miminko v naprostém pořádku. A ukázalo se, že neobvyklá barva jeho vlasů je pouze dočasná. V nemocnici si vysloužil přezdívku „princ Krasoň“. A nyní je i nadále hvězdou internetu.

Koho chlapeček připomíná vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Autor článku

Klára Stružová

Zobrazit další články