Otec na miminko v partnerčině bříšku neustále mluvil. Ihned po porodu se na něj usmálo, protože ho poznalo

Mladý muž po celou dobu partnerčina těhotenství mluvil přes bříško na své miminko. Po porodu na něj čekalo velké překvapení.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Každá nastávající maminka touží po bezproblémovém těhotenství a doufá, že jí bude její partner velkou oporou. Většina z nich si přeje, aby jim budoucí tatínek hladil bříško a na miminko v něm schovaném mluvil. Říká se, že děti nemají před narozením žádné vzpomínky. Přestože zrak těchto křehkých stvoření ještě není vyvinutý, novorozenci dokáží rozeznat zvuky, které slyšeli, když byli ještě v děloze. Pokud se vám to zdá těžko uvěřitelné, pak si přečtěte následující příběh jednoho brazilského páru.

Okamžité pouto s matkou, ale co otec?

Tarsila Rosa a Flávio Dantas se těšili na příchod svého prvního potomka. Nastávající otec byl během celého těhotenství své partnerky tak natěšený, že denně mluvil s miminkem schovaným v jejím bříšku. Povídal si s ním každé ráno po probuzení, poté po příchodu z práce a také před spaním. Nadšený muž mluvil o všem možném. Vyprávěl o svém dni, co zažil a viděl, o tom, jak se cítí, a svému nenarozenému dítěti vždy říkal, jak moc ho miluje. Pravidelně hladil Tarsilu po těhotenském bříšku a přitom jí říkal, že bude navždy po jejím boku.

Každý ví, že miminko poznává matčin hlas, protože od té doby, co se mu vytvořil zvukovod (od 16. týdne těhotenství), ho poslouchalo. Pouto s matkou je díky jejímu hlasu a čichu miminka okamžité, jelikož ji na základě toho novorozené miminko snadno pozná. Příroda je tak mocná a moudrá, stará se o to, aby si dítě i matka vytvořily silné pouto, a to i během těhotenství. V případě otců je to jinak. I když si tedy Flávio nebyl vůbec jistý, zda se to, co říká, dostane i k jeho nenarozené dceři, ve svém milém zvyku pokračoval po celou dobu Tarsilina těhotenství.

Úžasná reakce právě narozené holčičky

Jakmile dlouho očekávaná holčička jménem Antonella dorazila na svět, dala jasně najevo, že v děloze všechno dokonale slyšela. Když právě narozená dívenka ležela na maminčině hrudi, zopakoval tatínek slova, která jí denně říkal, když byla ještě v bříšku. Antonella okamžitě poznala jeho hlas a reagovala na něj pohledem a tím nejupřímnějším úsměvem, jaký může novorozenec vykouzlit. A aby byla tato situace ještě výjimečnější, narodila se holčička 11. srpna, což je v Brazílii Den otců.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Antonella Batista (@antonella.batistta)

Své city k dceři popsal Flávio slovy takto: „Myslel jsem si, že vím, co je to opravdová láska, dokud jsem se nepodíval na ten nejupřímnější a nejkrásnější úsměv na světě. Až tehdy jsem stutečně zjistil, co je láska. Moje láska je tak velká, že se mi ani nevejde do hrudi.“ Šťastní rodiče sdíleli fotografii z porodního sálu na sociálních sítích, kde sklidila obrovskou vlnu gratulací a láskyplných komentářů. Nejdůležitější však je, že se má malá Antonella čile k světu a svým rodičům dělá obrovskou radost.

Co si myslíte o povídání si s bříškem těhotné?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Zobrazit další články
adbz.cz
adbz.cz
Túje zhoustnou a porostou jako nikdy předtím. Stačí jim dopřát mykorhizní roztok a sílu budou čerpat z hub
Události247.cz
Události247.cz
Naftová a benzínová auta budou nadále jezdit, a to i přes zákaz EU. Podmínka pro jejich používání ale bude likvidační
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Čas natrhat kopřivy: Domácí kopřivový olej pomůže na bolest kloubů a zmírní zánět
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Pod zákopy 1. sv. války probíhaly kruté bitvy v podzemí. Většinou bývalí horníci se snažili nepřítele podkopat