Lékaři odpojili miminko od přístrojů, o pár sekund později došlo ke skutečnému zázraku

Tohle rozhodnutí je to nejhorší, jaké může být nucen rodič udělat. Jejich malému synovi už ale nedokázali lékaři pomoci, a tak jej odpojili od přístrojů. Pak se stalo něco neuvěřitelného.

Dítě v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro Lisu Hough a jejího manžela byl malý Karson vymodlené miminko. Bohužel se ale narodil s velmi vážnou nemocí, kterou se doktoři snažili dlouho léčit. Věděli ale, že i moderní medicína má své hranice a vše došlo až do bodu, kdy Karsonovi nemohli více pomoci. Lisa s manželem se tak museli rozhodnout, jestli jej odpojí od přístrojů a nakonec tak učinili.

Jeho nemoc je vzácná

Karson trpěl už od narození velmi raritní nemocí zvanou neketotická hyperglycinémie. Jde o nadměrný výskyt aminokyseliny glycinu, která je v normálním množstvím tou nejzákladnější a nejvíce důležitou. Děti trpí retardací, záchvaty a mohou dokonce upadat do kómatu. Úmrtnost je velmi vysoká a Karson musel být ihned připojen na přístroje, které podporovaly jeho základní životní funkce.

Starali se, jak mohli

Tým lékařů, který se o miminko staral samozřejmě dělal, co mohl. Jenže postupem času vyšlo najevo, že stav dítěte je velmi vážný a nemá příliš šanci bez přístrojů přežít. Rodiče tak museli přistoupit na extrémně složité rozhodnutí, a nakonec svého chlapečka nechat od přístrojů odpojit, aby nemusel dále trpět bolestmi.

postižené miminko iZdroj fotografie: iStock

Měli 10 minut

Lékaři Karsona skutečně odpojili a zdrceným rodičům řekli, že mají asi 10 minut na rozloučení. Jenže malý chlapec to nehodlal jen tak snadno vzdát. K obrovskému překvapení všech přihlížejících začal během pár minut sám od sebe dýchat. Rodiče se rozplakali štěstím a jejich radost byla ještě větší po několika hodinách, kdy Karson dýchal úplně jako normální miminko.

Mohli si ho vzít domů

Nejspíše právě včasná léčba ihned po narození zapříčinila to, že Karson se postupně do jisté míry zotavil a rodina si jej mohla odvézt domů, v což nikdy nedoufali. Ačkoliv stále často dojíždí do nemocnice na vyšetření a léčbu, Lisa i manžel jsou nadšeni z toho, že se stal tento zázrak. Doma na něj navíc čekali i dva starší sourozenci, kteří získali nového kamaráda na celý život.

Jak byste reagovali na místě rodičů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
51 lidí právě čte
Zobrazit další články