Narodila se jim srostlá dvojčata, neměli však peníze na jejich rozdělení. Lékaři se rozhodli jim pomoct úplně zadarmo

Chudí rodiče neměli peníze na operaci svých novorozených siamských dvojčat. Lékaři provedli jejich oddělení zcela zdarma.

siamská dvojčata i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

V dnešní době moderní lékařské techniky se stává již mnohonásobně méně, že by se narodilo jakkoli postižené dítě. Navzdory pokročilé medicíně se však tyto případy stále objevují. V Indii nedávno přišla na svět siamská dvojčata, která byla srostlá bříšky. Díky skvělému týmu lékařů budou mít dívenky plnohodnotný život bez jakýchkoli následků. Navíc doktoři operaci provedli zcela zdarma.

Lékaři provedli operaci zcela zdarma

Když se indickým rodičům narodila siamská dvojčata srostlá bříšky, nemohli tomu uvěřit. Společná hmotnost holčiček navíc byla pouhých 3,5 kg. Zdravotníci rodičce a jejímu muži nastínili možné varianty, které by jejich dětem pomohly. Při představě budoucího života bez chirurgického zákroku se nakonec jasně rozhodli pro operaci, při níž by byly dívenky odděleny. Rodiče z toho měli pochopitelně strach, ale tým lékařů je přesvědčil, že vše dobře dopadne.

Chudí rodiče třídenních dvojčat však neměli dostatek peněz na to, aby za složitou operaci a oddělení svých dětí zaplatili. Proto se lékaři rozhodli provést veškeré nutné zákroky zcela zdarma. Všichni se shodli na tom, že se jedná o tu nejneobvyklejší operaci, která se v jejich nemocnici odehrála. Přestože byl tento zákrok velmi náročný kvůli malému zásobování krve obou kojenců, vše dopadlo úspěšně a obě holčičky přežily.

Tým třiceti zdravotníků nakonec dívky zachránil

Na zákroku se podílelo celkem třicet lékařů, zdravotních sester a ostatního zdravotnického personálu. Po operaci se rozhodli, že si pořídí selfie fotografii. Na ní všichni vypadají velmi šťastně. A není divu, protože je celý tento zákrok velkým úspěchem. Ze snímku srší radost a spokojenost. Po sdílení této fotografie se lékaři stali velmi obdivovanými a zaplnili poté titulky všech indických novin.

Siamská dvojčata jsou jednovaječná dvojčata, která se narodí srostlá. Jsou spojena ve stejných partiích těla a mnohdy je velmi náročné, někdy bohužel nemožné, je chirurgicky oddělit. Statisticky přicházejí siamská dvojčata na svět při jednom z padesáti tisíc porodů, z nichž se ale rodí živá jen malá část. Často dochází k úmrtí těchto dětí brzy po porodu. Díky pokročilé medicíně ale mají někteří tito novorozenci štěstí a přežívají, některé z nich se později podaří i oddělit.

Co říkáte na tento dobrý skutek lékařů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články