Měří jen 120 centimetrů a má tělo bez svalové tkáně: I přes špatné prognózy lékařů porodila zdravého chlapečka

Žena měřící pouhých 120 centimetrů porodila dítě a to i přes to, že má tělo bez svalové tkáně a lékaři jí nedávali žádné šance na to, že by porodila zdravé dítě.

Novorozený chlapeček i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Rodiče vědí, že život s dětmi nemusí být vždy jednoduchý. Je to nepřetržitá práce, která vyžaduje hodně lásky, obětavosti a bezesných nocí. Většinou se všechno vyvíjí dobře, ale někteří rodiče čelí větším výzvám, než bychom si mohli představit. Sheree Psaila čelila zvlášť těžkým situacím při péči o svého syna, protože ho nemohla ani zvednout. Aby pomohla matkám, které mají podobné zdravotní problémy jako ona, rozhodla se podělit o svůj životní příběh.

Těžké začátky 

Někdy přijde s pláčem a já nemůžu udělat nic.“ Musí čekat, až ji někdo podpoří a zvedne její dítě, aby ho uklidnil. Co je důvodem? Sheree trpí vzácným genetickým onemocněním, které způsobuje nedostatek svalové tkáně na rukou a nohou. I přes těžkosti, které spojené s péčí o syna zažívá, v sobě nachází sílu dělat zázraky. Shereeiným rodičům bylo řečeno při jejím narození, že pravděpodobně nepřežije první rok života. Po 20 neúspěšných operacích byla odsouzena k životu na invalidním vozíku a musela chodit do speciální školy. 

Potkala lásku svého života

Sheree však nenechala ostatní rozhodovat o jejím životě. Potkala svého budoucího manžela Chrise během studia na univerzitě. I on trpí genetickým onemocněním, které postihuje jeho svaly. Pár se oženil v roce 2015 a měl velké přání mít vlastní děti a vytvořit si plnohodnotnou rodinu. Bohužel, po prvním těhotenství museli podstoupit potrat, ale po překonání velkého smutku se rozhodli to zkusit znovu. 

Lékaři jim nedávali mnoho šancí

Lékaři mi řekli, že pravděpodobně nebudu moci mít děti, ale nikdy mi nedali konkrétní důvod proč,“ říká Sheree. Kvůli svému malému vzrůstu si lékaři mysleli, že by byl zázrak, kdyby se jí narodilo zdravé dítě. Jednoduše tomu nedávali absolutně žádné šance. Ale brzy je čekalo překvapení. Sheree a Chrisovi se narodil syn císařským řezem. Chlapeček dostal jméno Hayden, vážil méně než 2 kilogramy, ale jinak byl úplně zdravý. Ačkoliv lékaři Sheree řekli, že nemá žádnou šanci porodit zdravé dítě, její chlapeček ji vyvedl z omylu. 

Jak byste se na jejím místě postavili k tvrzení lékařů?

Diskuze Vstoupit do diskuze
144 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Zobrazit další články