Na lékaře čekala extrémně náročná operace. To, co před ní udělali, obletělo celý svět

Před velice náročnou operací čeká každého lékaře důkladná příprava. Tito lékaři se však místo toho rozhodli udělat něco, co nikdo nečekal. Všechny to velmi překvapilo.

Lékařský zákrok i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Lidé si většinou myslí, že lékaři dokáží provést každou operaci dokonale a vždy vědí předem výsledek. V mnoha případech tomu tak je, ale pokud se jedná o velmi náročnou operaci u malých dětí nebo u člověka, který má zdravotní komplikace, mohou nastat při operaci problémy. Z tohoto důvodu se vždy lékaři dlouho připravují na složité operace, aby dopadly dobře. Tito lékaři se také chystali, ale ještě před příchodem na sál udělali něco, co nikdo nečekal.

Lidé spoléhají na lékaře

Protože člověk, který sám nemá zdravotnické vzdělání, netuší, jak léčit určité zdravotní potíže, téměř vždy se musí spoléhat na lékaře, kteří za sebou mají dlouhé roky školy, učení, praxe a zkušeností. Díky tomu, že se mnoho lidí této profesi věnuje, tak zároveň zachraňují lidské životy a pomáhají pacientům léčit jejich bolesti, potíže a nepříjemnosti. Častokrát si ale pacienti neuvědomují, že i lékaři zažívají stresové chvilky.

Většinu doktorů nějaký zdravotní problém nepřekvapí, ale občas se najdou i složitější případy, které jsou nejdříve dlouho zkoumány. Když poté lékaři dojdou k tomu, že bude potřeba operace, tak i zdlouhavě rozmýšlí, jak operaci provést, aby vše dopadlo na jedničku a neobjevily se nějaké komplikace. V tomto případě měli před sebou doktoři složitou situaci v podobě dětí, které se narodily jako trojčata, ale dvě z nich byla siamská dvojčata.

Žena zjistila komplikace už v těhotenství

Když se tato žena dozvěděla, že je těhotná, jistě byla velmi šťastná. Starosti však přišly v momentě, kdy byla u lékaře na kontrole a ten jí řekl, že se mu na ultrazvuku něco nelíbí. Nebyl to fakt, že na ultrazvuku vidí 3 děti, takže žena čekala trojčata, problém byl, že 2 hlavy vedly z jednoho těla. Když došlo na porod, na svět se dostala 1 zcela zdravá holčička a další dvě holčičky byly siamská dvojčata. Rodiče už ale dopředu věděli, že v určitý čas bude potřeba siamská dvojčata oddělit.

Ultrazvukové vyšetření iZdroj fotografie: Depositphotos

Lékaři usoudili, že je potřeba dvojčata oddělit

Po několika měsících se lékaři rozhodli, že je na čase, aby siamská dvojčata oddělili. Už dopředu ale věděli, že to nebude nic jednoduchého a obávali se toho, aby děti vše dobře zvládly. Doktory čekala velice náročná práce, na kterou se dlouhodobě připravovali, a dokonce se do nemocnice, ve které se měla operace odehrát, sjeli ti nejlepší ze svého oboru.

Před operací se lékaři pomodlili

Celý tým, který se měl na operaci podílet, se obával toho, co na sále nastane. Jejich příprava byla důkladná, ale přesto se lékaři před operací sešli a pomodlili se. Očekávali totiž to nejhorší, ale doufali v to nejlepší. Nakonec trvala operace 7 hodin a vše se povedlo perfektně. Siamská dvojčata byla oddělena a jejich maminka byla velmi šťastná, jelikož věděla, že toto oddělení dvojčatům hodně pomůže. Nyní má doma 3 krásné a zdravé dcery, které hezky rostou.

Jaké operace jste zažili a jak dlouho trvaly?

Diskuze Vstoupit do diskuze
85 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články