Vteřiny po porodu dvojčátek přišel šok. Zkušený lékař si za svou kolosální chybu sypal popel na hlavu

Nastávající rodiče měli strach o své nenarozené děti. To, jaký přístup k celému problému měl jejich lékař, bylo více než zarážející. Vše pak také mělo své následky.

Dítě v nemocnici i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Během těhotenství nastávající rodiče spoléhají na to, že je jejich lékař zkušený profesionál a mohou se na něj ve všem spolehnout. Někdy se však bohužel může stát, že omylem nebo laxním přístupem může ošetřovatel razantně ovlivnit průběh celého těhotenství a porodu. Podobnou zkušenost měl také tento pár, který očekával narození svých dvojčat. Za následky, jež byly spojené se špatným přístupem, si pak lékař jistě musel sypat popel na hlavu. Celá situace pak měla velmi zajímavý dopad na celou rodinu.

Manželé očekávali dvojčata

Manželé se jednoho dne rozhodli, že by rádi svou rodinu rozšířili. Začali se tak pokoušet o početí svého prvního potomka, což s sebou přineslo určité komplikace. Velmi dlouhou dobu se jim to totiž nedařilo, a tak se obrátili na odborníka. Ten se jim snažil se vším pomoct, což nakonec bylo velmi úspěšné. Po nějaké době totiž mohl manželům oznámit, že čekají dvojčata. Tato zpráva byla pro manželský pár velmi šťastná a lékaře poprosili, zda by je mohl provést i celým těhotenstvím, s čímž souhlasil.

Žena měla komplikace

Těhotenství nastávající maminky probíhalo víceméně bez komplikací. Až jednoho dne začala pociťovat dost velké křeče v oblasti žaludku. Ze strachu, že by to mohlo mít souvislost s dětmi, se manželé rozhodli vyrazit za lékařem. Když však přijeli do nemocnice, nemohli ho najít. Po chvíli zjistili, že má pauzu na oběd. I přes to však za svými pacienty zašel. Když s ním manželé řešili svůj problém, tak trochu je zarazilo lékařovo chování. Vypadalo to, že ho více zajímal jeho oběd než samotný problém, který žena má.

Lékař poslal ženu domů

Manželé na svého lékaře apelovali, aby ženu vyšetřil a zjistil, zda se opravdu nejedná o nějaký problém, jenž by mohl ohrozit jejich děti. Lékař byl však neodbytný s tím, že je vše v pořádku a křeče jsou normálním projevem, když je nastávající maminka ve stresu. Veškeré argumenty sváděl na to, že těhotenství je pro ženy stresující, a proto má žena tyto komplikace. Poslal tedy manželský pár domů s tím, že je vše v pořádku. Po nějaké době však křeče neustávaly, a tak žena svému lékaři opět volala kvůli nějakým radám.

nemocniční pokoj iZdroj fotografie: Pixabay

Žena nemohla porodit

Když nastal termín porodu, žena nepociťovala nic netradičního. Svůj strach však zahnala tím, že se od různých lidí dozvěděla, že je to běžný jev, když se miminka nenarodí v plánovaný termín. Nastávající maminka však čekala týdny a stále se nic nedělo. Po nějaké době získali manželé radu, že přirozený porod se dá vyvolat milováním. Touto radou se tedy zkusili řídit a podařilo se. Žena začala mít opět křeče, ale tentokrát spojené s porodem. Vyrazili tedy do nemocnice, aby mohli přivést své potomky na svět.

Dvojčata se narodila

U porodu manželskému páru v první chvíli asistovala jen sestra, jelikož jejich doktor nebyl k sehnání. Manžel se tedy naštval a začal křičet, zda tu vůbec nějaký lékař někde je. K jeho štěstí byl hned za rohem zrovna jeden, který byl velmi ochotný a s celým porodem jim pomohl. Dvojčata se narodila pár minut po sobě. Manžel však měl tušení, že něco není úplně v pořádku. Apeloval tak na personál nemocnice, zda by mohl dětem provést testy, zda je vše, jak má být. Lékaři nakonec souhlasili a děti podrobili různým testům.

Nohy iZdroj fotografie: Pixabay

Dorazily špatné zprávy

Po několika dnech měli lékaři výsledky testů. Manželům je k nemocničním lůžku přišel oznámit lékař, jenž jim pomohl s porodem, a také ten druhý, který se o ně staral celou dobu. Jak se ukázalo, první křeče u ženy mohly být nějakým žaludečním zánětem, kvůli němuž mají děti v těle nepříjemnou bakterii. Vše způsobila laxnost lékaře, který v tu chvíli plakal a bylo mu moc líto, jak se zachoval. Rodičům řekl, že doufá, že mu někdy odpustí, a že se tak už nikdy chovat nebude. Rodina byla později propuštěna domů, onemocnění dětí totiž naštěstí nebylo závažné.

Jakou negativní zkušenost máte s lékaři?

Zdroj: Obsev
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Klára Kozáková

Mé poutavé a zábavné články zasahují do srdce čtenářů, nabízejí nejen aktuální bulvární události, ale také inspiraci pro moderní životní styl. S otevřeným přístupem podněcuji čtenáře k prožívání každého dne plným dechem a radosti. Jako průvodkyně světem bulváru a lifestyle jsem neúnavnou kreativní silou, která přináší osvěžující náhledy a nabízí čtenářům nezapomenutelné zážitky.

Zobrazit další články